0

Apsolutni rekord Srbije za Anju Crevar, bronza za Janju Šegel

Reprezentativka Srbije Anja Crevar otplivala je novi rekord Srbije u polufinalu trke 200m mešovito. Anja se u sutrašnje finale plasirala kao treća sa vremenom novog rekorda od 2:14.94 (29.59; 34.25; 39.61; 31.49). Predstavnica Slovenije u ovom polufinalu, Neža Klančar trku je završila na 14. mestu sa vremenom 2:18.85. Finale trke 200m mešovito je na programu sutra.

Janja Šegel osvojila je bronzanu medalju u disciplini 200m slobodno isplivavši novi juniorski rekord Slovenije 1:58.38. Prvo mesto s novim rekordom šampionata zauzela je Mađarica Kesly Ajna (1:57.96) a srebro je osvojila plivačica Češke Seemanova Barbora (1:58.14).

Predstavnik Hrvatske Paut Karlo Noah nije uspeo da se plasira u finale trke 100m delfin. On je u polufinalu plivao 54.41s što je bilo dovoljno za 15. mesto.

U disciplini 100m prsno obe predstavnice Slovenije izborile su svoje mesto u finalu. Čelik Tina plivala je 1:09.48 i zauzela treće mesto u polufinalu, Vovk Tara bila je osma sa vremenom 1:10.15. Takođe u muškoj konkurenciji ove discipline Obrovac Nikola (Hrvatska) plivao je1:02.34 što mu je donelo 6. mesto i plasman u još jedno finale na ovom takmičenju.

Nakon završene trke brže grupe na 800m slobodno dobili smo konačne rezultate u ovoj disciplini. Plivač Srbije Nikola Ratkov zauzeo je 12. mesto. Nikola je lični rekord popravio za čak 10 sekundi isplivavši 8:12.26. Predstavnik Slovenije Toman Jan plivao je 8:23.74 i zauzeo ukupno 16. mesto.

Ruski plivač Kolesnikov Kliment nakon oborenog svetskog juniorskog rekorda na 100m leđno danas je čak 3 puta pomerao svetski juniorski rekord na 50m leđno, prvo u kvalifikacijama (25.05), zatim u polufinalu (25.02) i na kraju u finalu plivajući ispod 25 sekundi (24.94).

Kompletne rezultate finalnih trka pogledajte OVDE.

Izvor slike: novosti.rs

Mina Mastilović

Mina Mastilović, rođena u Beogradu 1991. godine. Član PK 11.april od 2004. godine kada je počela da se bavi plivanjem. Nekoliko godina trenirala je u Banja Luci kod trenera Gorana Grahovca a zatim i u PK 'Spartak-Prozivka' iz Subotice. Osvajačica više medalja na plivačkim prvenstvima Srbije, pobednica i rekorderka nekoliko maratona u Srbiji i Crnoj Gori. Do sada najveći plivački uspesi učešće na Fina Open-water Svetskom kupu (19km) Jarak-Šabac 2013. godine, FINA Svetskom kupu u Budimpešti 2018. kao i zlatne medalje na državnom prvenstvu Srbije u apsolutnoj konkurenciji. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu dok je diplomu za Operativnog trenera plivanja stekla na Visokoj strukovnoj školi u Subotici.