0

CECJM 2017: 10 medalja za Srbiju, Mađarska ekipni prvak

Srbija je veoma uspešno nastupila na ovogodišnjem Takmičenju za zemalja centralne Evrope (CECJM). Osvojeno je 10 medalja, a tokom poslednja dva dela takmičenja medaljam su se ponovo okitili Seke Zita, Boris Lačanski, i Uroš Đoković.

Seke Zita osvojila je zlato na 50 slobodno (26:70), srebro na 200 mešovito (02:23:07) i bronzu na 200 slobodno (02:07:17).

Boris Lačanski osvojio je zlato u disciplini 1500 sa rezultatom 16:04:65. Ovim rezultatom Boris je oborio je rekord za dečake do 16 godina.

Đoković Uroš je došao do bronze u disciplini 50 slobodno sa rezultatom 24:05. u ovoj trci Petković Andrija je zauzeo 6. mesto sa 24:42.

Marković Jana zauzela je 7. mesto sa 01:08:34 u disciplini 100 leđno, dok je Petković Andrija u istoj disciplini zauzeo 8. mesto sa 01:00:63.

Na 200 slobondo Jana Marković zauzela je 8. mesto sa 02:11:63. Kod muškaraca u istoj disciplini Đoković Uroš zauzeo je 5. mesto sa otplivanih 01:55:73. Petković Andrija zauzeo je 6. mesto sa rezultatom 01:57:60.

U ekipnom plasmanu prvo mesto osvojila je Mađarska sa 426 poena, Poljska je bila 2. sa 348 poena, Rumunija je došla do 3. mesta sa 232 poena, Slovenija je 4. sa 182, Srbija 5. sa 96, dok je Makedonija 6. sa jednim bodom.

Izveštaje sa 1. dela i 2. dela takmičenja.

Kompletne rezultate takmičenja možete pogledati OVDE.

Fotografija: Plivački savez Srbije / David Damnjanović

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...