0

Čelić do treće A norme za Srbiju

Drugog dana takmičenja Sete Koli, koje je proteklog vikedna održano u Rimu, Vuk Čelić došao je do A olimpijske norme na 800 slobodno. On je u neizvesnoj trci došao do srebra u vremenu 7:53.76, iza reprezentativca Brazila Koste Giljermea (7:53.01). Ovim rezultatom Vuk je popravio svoj državni rekord, koji je ostvario pre godinu dana na Evropskom prvenstvu u Glazgovu. Sledećeg dana u disciplini 1500 slobodno, zauzeo je 6. mesto sa 15:14.48.

Anja Crevar osvojila je srebro u disciplini 400 mešovito sa otplivanih 4:40.15, što je njen 3. najbolji rezultat u karijeri. Prvo mesto osvojila je Jakaboš Žužana sa 4:38.89. Iako je prva stigla do cilja u ovoj disciplini, Katinka Hosu je diskvalifikovana zbog greške na okretu pri plivanju leđnim stilom. Trećed dana takmičenja Anja je otplivla 2:03.27 u disciplini 200 slobodno i zauzela 24. mesto.

Silađi Čaba nakon bronze na 100 prsno, otplivao je 5. rezultat u finalu discipline 50 prsno sa rezultatom 27.23. Do zlata je došao svetski rekorder Adam Piti sa 26.53 samo 8 stotinki ispred Filipe Lime (26.61).

Uroš Nikolić u jutarnjim kvalifikacijama u disciplini 100 slobodno otplivao je 49.84 i zauzeo 21. mesto. U finalu je pobedio Koreia Breno iz Brazila sa 48.48.

Fotografija: David Damnjanović, Plivački savez Srbije

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...