0

Četiri finala poslednjeg kvalifikacionog dana MI za Srbiju

I poslednjeg kvalifikacionog dana na Mediteranskim igrama, reprezentacija Srbije imala je veoma uspešan nastup. Takmičari Srbije nastupiće u četriri individualne finalne trke, kao i u štefeti 4×100 mešovito.

Srbija

U prvoj trci dana Barna Andrej zabeležio je 22.59, što mu je donelo 5. vreme u kvalifikacijama, Uroš Nikolić je sa rezultatom 23.12 zauzeo 11. mesto. Silađi Čaba otplivao je 2. rezultat u disciplini 50 prsno i sa 27.58 u finale se plasirao kao 2. takmičar. Na 200 delfin, Stjepanović Velimir zauzeo je 2. mesto sa rezultatom 1:59.43, dok je Bobar Aleksa otplivao 2:06.12 i zauzeo 14. mesto. Anja Crevar došla je do finala u disicplini 400 slobodno sa otplivanih 4:14.24, što je bilo 4. vreme u kvalifikacionim trkama.

Slovenija

Klančar Neža ostala je bez finala u disciplini 50 slobodno, gde je sa 25.97 zauzela 10. mesto. Prvo vreme u kvalifikacijama discipline 50 prsno, Stevens Peter John zauzeo je 1. mesto sa otplivanih 27.56. Čelik Tina uspela je da se kvalifikuje u finale discipline 50 prsno sa otplivanih 32.21, što je bilo 8. vreme, dok je Vozel Tjaša sa 33.01 bila 10. Novo finale za Sloveniju zabeležila je Klinar Anja, koja je u disciplini 200 delfin otplivala 2:11.54, što je bilo dovoljno za 3. vreme. Fers Eržen Anže sa 2:04.60 zauzeo je 9. mesto u disciplini 200 leđno. Na 400 slobodno u finalu nastupiće Bau Marin. Fain Katja ostvarila je finale sa otplivanih 4:17.80, kao i Klinar Anja sa  4:18.78.

Bosna i Hercegovina

Nakon 2 finala BiH, Bjelajac Nikola našao se među najboljih 8 sa otplivanih 22.96 u disciplini 50 slobodno. Mešetović Adi otplivao je 12. rezultat sa 23.19. U ženskoj kategoriji ove discipline Medošević Lamija otplivala je 27.01. U disciplini 400 slobodno, Kovačić Marko otplivao je 4:04.07.

Hrvatska

Prvo finale dana za Hrvatsku ostvario je Nikola Obrovac, koji je sa rezultatom 27.99, došao do 5. mesta. Drugo finale na ovom takmičenju ostvario je Lončar Anton Louie, koji je sa 2:00.98 ostvario 2. vreme.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...