0

EJP 2017: Fain Katja dolazi do druge bronze za Sloveniju

Fain Katja osvojila je bronzanu medalju u disciplini 400 slobodno za žene sa rezultatom 4:11.36. Nakon što je Tina Čelik osvojila bronzu na 50 prsno, Katja je Sloveniji donela drugu medalju.

Ispred Katje do zlata je drugog zlata na takmičenju je došla Ajna Kesely iz Mađarske sa ubedljivih 4:08.25, dok je srebro osvojila plivačica iz Španije Agueda Beatriz Cons G. sa 4:10.13.

Kesely Ajna je i prošle godine trijufovala u ovoj disciplini, gde je postavila rekord šampionata sa 4:08.10.

Kompletne rezultate možete naći OVDE.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...