0

EJP 2017: Rusija pretkla Mađarsku sa brojem medalja (izveštaj 2. dan)

Drugog dana prvenstva najveći uspeh od plivača iz regiona postigla je Fain Katja, osvojenom bronzom na 400 slobodno. Katja je došla do medalje sa 4:11.36, pobedica je bila Kesely Ajda, koja je na takmičenju do sada osvojila tri zlatne medalje. U ovoj disciplini, Račnik Sara je umalo ostalo bez finala, jer je završila na 9. mestu sa 4:18.35. Hancman Mojca je završila na 21. mestu sa 4:23.83. Plivačica BiH, Karić Nejla došla je do 30. pozicije sa 4:30.25.

U plufinalu discipline 100 slobodno izdvojio se Mađar Nemeth Nandor sa 49.36. U kvalifikacijama Ercegović Marin otplivao je 51.21 i zauzeo 23. mesto. Aleksa Bobar sa 51.32, došao je do 25. mesta. Nikola Aćin sa rezultatom 51.72 zauzeo je 34. mesto. Babić Dušan sa rezultatom 53.46 bio je 54.

Na 200 delfin u polufinalnim trkama bio je ubedljiv Kristof Milak sa 1:56.69. Rozman Matjaž sa 2:05.30 zauzeo je 24. mesto.

Na 200 prsno, Klančar Neža je otplivala 2:35.43 i zauzela 22. mesto. Pašukan Emina je otplivala 2:35.99 i zauzela 23. poziciju. Medić Mila sa 2:40.81 bila je 41.

U finalu discipline 200 leđno Egorova Polina došla je do novog rekorda šapionata, koji sada iznosi 2:08.97.

Plivač Slovenije Mihalić David plasirao se u finale discipline 200 mešovito sa 2:04.29. Ferš Anže je takođe plivao u polufinalu i zauzeo 13. mesto sa 2:05.97. Rogić Kristofer Marijan, sa rezultatom 2:10.88 doša je do 16. mesta u polufinalu.

U disciplini 1500 slobodno Mogić Marijan bio je ukupno 13. sa 15:47.27. Iza njega bio je Primozić Marcel sa 15:49.87. Toman Jan sa 16:01.95 bio je 19. Zlato u ovoj disciplini osvojio je Potapov Iaroslav sa 15:07.86.

Muško-ženska štafeta Hrvatske umalo je ostala bez finala u disciplini 4×100 slobodno sa rezultatom 3:38.58. Pobedila je štafeta pobedila je štafeta Mađarske sa novim juniorskim rekordom Evrope 3:28.50.

Avatar

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...