0

EP 3.dan: Polufinale za Anju Crevar i Šegel Janju (Slovenija)

200 Mešovito – muškarci

  1. SZARANEK Mark               GBR      1:58.07
  2. LITCHFIELD Max                GBR      1:58.12
  3. SCOTT Duncan W              GBR      1:58.57
  4. GONZALEZ DE OLIVEIRA H.           ESP       1:58.99
  5. VAZAIOS Andreas            GRE      1:59.40
  6. DESPLANCHES Jeremy    SUI        1:59.88
  7. MAKOVICH Semen          RUS      2:00.06
  8. SANTOS Alexis Manacas                POR      2:00.24
  9. DEAN Thomas    GBR      2:00.32
  10. HEINTZ Philip      GER       2:00.34
  11. SJOEDIN Simon  SWE      2:00.65
  12. STUPIN Maxim  RUS       2:00.72
  13. CARVALHO Diogo Filipe  POR      2:00.84
  14. KNIPPING Arjan Antonius             NED      2:00.84
  15. VERRASZTO David            HUN     2:00.94
  16. LOPES Gabriel Jose          POR      2:01.42
  17. ZHILKIN Andrey  RUS       2:01.54
  18. SZWEDZKI Dawid              POL       2:02.03
  19. GUREVICH Etay  ISR         2:02.05
  20. AYDIN Metin      TUR       2:02.34    ? swim-off
  21. STACCHIOTTI Raphael    LUX        2:02.34  ? swim-off

 

200 Delfin – žene

  1. THOMAS Alys     GBR      2:07.86
  2. HENTKE Franziska             GER      2:08.93
  3. SZILAGYI Liliana  HUN     2:09.02
  4. KAPAS Boglarka  HUN     2:09.29
  5. JAKABOS Zsuzsanna        HUN     2:09.46
  6. CHIMROVA Svetlana       RUS      2:10.08
  7. MONTEIRO Ana Catarina               POR      2:10.08
  8. POLIERI Alessia  ITA        2:10.08
  9. CUSINATO Ilaria                ITA        2:10.34
  10. BIANCHI Ilaria     ITA        2:10.43
  11. UESTUNDAG Nida Eliz     TUR      2:10.69
  12. LARGE Emily        GBR      2:11.07
  13. ATKINSON Charlotte       GBR      2:11.28
  14. BACH Helena Rosendahl               DEN      2:12.32
  15. ZAVADOVA Barbora        CZE       2:12.61
  16. BILGIN Zehra-Duru          TUR      2:14.18
  17. CREVAR Anja      SRB       2:14.40
  18. LOEVBERG Emilie N         NOR     2:14.54
  19. NTOUNTOUNAKI Anna  GRE      2:14.67

 

Srbija

Nakon finala na 400 mešovito, Anja Crevar (Srbija) došla je i do svog prvog polufinala na EP. Sa rezultatom 2:14.40, Anja se kvalifikovala kao 14. u najboljih 16.

Bosna i Hercegovina

Polufinale je izmaklo Amini Kajtaz (BiH) za samo 18. stotinki i sa rezultatom 2:14.85 zauzela je 20 mesto u kvalifikacijama. Ovo je novi rekord BiH u apsolutnoj kategoriji za Aminu.

100 Leđno – muškarci

  1. RYLOV Evgeny   RUS       52.91
  2. KOLESNIKOV Kliment      RUS      53.01
  3. TARASEVICH Grigory       RUS      53.34
  4. SABBIONI Simone            ITA        53.95
  5. GLINTA Robert-Andrei   ROU     54.01
  6. CHRISTOU Apostolos      GRE      54.40
  7. GLANIA Jan-Philip            GER      54.44
  8. GREENBANK Luke            GBR      54.47
  9. TOUMARKIN Yakov Yan  ISR        54.57
  10. FERGUSON Conor            IRL         54.61
  11. DIENER Christian               GER      54.63
  12. FRANTA Tomas  CZE        54.65
  13. RYAN Shane        IRL         54.67
  14. WILLIAMS Brodie              GBR      54.83
  15. BOHUS Richard  HUN     54.85
  16. CECCON Thomas               ITA        54.89
  17. PYLE Nicholas     GBR      54.89
  18. BEDEL Paul Gabriel          FRA       54.92

 

Srbija

Nikola Aćin otplivao je ličbni rekord sa rezultatom 56.59 i zauzeo 42. mesto.

Hrvatska

Gajšek Ivan sa 56.41 došao je do 39. mesta u kvalifikacijama, dok je Lončar Anton sa 55.39 postigao lični rekoord i 28. mesto.

200 slobodno – žene

  1. HEEMSKERK Femke   NED   1:58,14
  2. BONNET Charlotte           FRA       1:58.30
  3. GUZHENKOVA Anastasia               RUS      1:58.81
  4. HIBBOTT Holly    GBR      1:58.92
  5. COSTA SCHMID Melanie                ESP       1:59.01
  6. FOOS Reva          GER       1:59.03
  7. FAULKNER Eleanor           GBR      1:59.19
  8. GREENSLADE Kathryn     GBR      1:59.26
  9. GOSE Isabel Marie            GER      1:59.27
  10. DUMONT Valentine        BEL        1:59.30
  11. FABRE Margaux  FRA       1:59.32
  12. UGOLKOVA Maria            SUI        1:59.37
  13. SALAMATINA Valeriia     RUS      1:59.47
  14. ANDREEVA Viktoriia        RUS      1:59.80
  15. GEORGES Daniela             POL       1:59.87
  16. NEUMANN Robin Marian              NED      1:59.91
  17. KRIVONOGOVA Irina       RUS      2:00.12
  18. BRUHN Annika   GER       2:00.22
  19. GORIS Lotte        BEL        2:00.34
  20. PIETRUSCHKA Marie       GER      2:00.50
  21. GIRARDET Noemi             SUI        2:00.64 ? swim-off
  22. SEGEL Janja         SLO       2:00.64 ? swim-off

U jednoj grupi našle su se sve predstavnice Slovenije na 200 slobodno. Najuspešnija je bila Šegel Janja, koj je sa 2:00.64 došla do 16. mesta, ali izjednačena sa Svajcarkinjom Girardet Noemi. Šegel je uspela da dođe do pobede u “swim-off“ trci sa 2:00.18, što je i njen najbolji rezultat ove sezone i nastupiće u polufinalu. Fain Katja sa 2:03.59, bila je 43., do je Klančar Neža sa rezultatom 2:03.67 završila na 45. mestu.

 

200 Prsno – muškarci

  1. CHUPKOV Anton              RUS      2:07.70
  2. PRIGODA Kirill    RUS       2:08.91
  3. KHOMENKO Ilya                RUS      2:09.63
  4. PIZZINI Luca        ITA        2:10.18
  5. MURDOCH Ross                GBR      2:10.30
  6. WILBY James      GBR      2:10.81
  7. KAMMINGA Arno             NED      2:10.82
  8. GREENE Darragh               IRL         2:11.22
  9. DORINOV Mikhail             RUS      2:11.29
  10. MATTSSON Matti             FIN        2:11.44
  11. KOPTYELOV Mykyta        UKR      2:11.50
  12. SIDLAUSKAS Andrius       LTU       2:11.52
  13. BAYER Valentin  AUT      2:11.73
  14. HORVATH David                HUN     2:11.85
  15. PERSSON Erik     SWE      2:12.43
  16. LAEUFFER Jacques           SUI        2:12.57
  17. ROTHBAUER Christopher              AUT      2:12.61
  18. ROGUSKI Bartlomiej        POL       2:12.69

4×200 slobodno – muškarci

  1. Rusija  7:09.00
  2. Velika Britanija  7:11.91
  3. Italija  7:12.46
  4. Nemačka  7:12.75
  5. Holandija  7:14.86
  6. Francuska  7:15.26
  7. Švedska  7:15.55
  8. Španija  7:15.65

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *