0

Evropsko prvenstvo 1. dan finala-uživo

Uživo pratimo dešavanja sa Evropskog prvenstva u Londonu. Raspored 1. dana finalnih i polufinalnih trka je sledeći:

400 Slobodno, muškarci – Finale

Favorit iz jutrošnjih kvalifikacija Velimir Stjepanović poveo je trku u prvih 100m ali je na kraju završio na 6. mestu. Do zlata je ubedljivom pobedom stigao Italijan Gabriele Detti sa vremenom 3:44.01. Drugi je bio Christiansen Henrik iz Norveške (3:46.49) a treći Mađar Peter Bernek (3:46.81).

Velimir Stjepanović trku je završio sa vremenom 3:47.48 što je slabije od njegovog rezultata iz kvalifikacija jutros.

50 Delfin, žene – Polufinale

Favoritkinje iz obe polufinalne grupe plasirale su se u finale koje će se održati sutra. Devojke koje su prošle u finale:

8. HENIQUE Melanie

Slovenačkoj plivačici Nastji Govejšek finale je izmaklo za manje od 30 stotinki, završila je na odličnom 10. mestu sa vremenom 26.35

100 Leđno, muškarci – Polufinale

I u ovom polufinalu nije bilo iznenadjenja. U prvoj grupi pobedio je mladi grk Christou Apostolos sa vremenom 53.36 dok je u drugoj grupi trijumfovao Tarasevich Grigory iz Rusije. Lista za finale izgleda ovako:

400 Mešovito, žene – Finale

Potpuno očekivano od samog početka trku je vodila Mađarica Katinka Hosszu i na kraju završila na prvom mestu sa oborenim rekordom šampionata. Druga je bila Hannah Miley a treća Jakabosh Szuszanna.

Slovenka Anja Klinar na kraju je bila 8. sa vremenom 4:43.42

100 Prsno,muškarci – Polufinale

Ufinale ove discipline plasirali su se kao prvi Peaty Adam (58.74), zatim još jedan Britanac Murdoch Ross kao drugi i Litvanac Tittenis kao treći.

Slovenac Damir Dugonjić ušao je u finale kao četvrti, i svakako ga očekujemo u borbi za medalju.

Srpski plivač Čaba Silađi nije uspeo da se plasira dalje. Za finale je bilo potrebno vreme 1:01.13 a Čaba je plivao 1:01.24

200 Leđno, žene Polufinale

Fantastična Hrvatska plivačica Matea Samardžić plasirala se kao druga u sutrašnje finale ispred Mađarice Katinke Hosszu, Kao prva u finale se plasirala Ukrajinka Daryna Zevina sa vremenom 2:08.66.

50 Delfin, muškarci – Polufinale

Srpski i Hrvatski predstavnici Ivan Lenđer i Mario Todorović, nisu uspeli da prođu u finale i takmičenje su završili na 10. odnosno 9. mestu. Kao ubedljivo prvi i sa novim rekordom šampionata od 22.73 u finale se plasirao Ukrajinac Andryi Govorov.

4×100 Slobodno, žene Finale

Štafeta Holandije u čijem su sastavu plivale i Femke Heemskerk i Ranomi Kromovidjojo ubedljivom pobedom došla je do zlata. Mnogo neizvesnija borma bila je za srebrnu odličje koje su na kraju osvojile Italijanke zahvaljujući sjajnim plivanjem Federice Pellegrini u poslednjoj izmeni. Na trećem mestu završile su plivačice Švedske koje nisu uspele da održe prednost koju im je kao prva izmena donela Sarah Sjoestroem.

4×100 Slobodno, muškarci – Finale

Potpuno neočekivano mlada štafeta Grčke vodila je trku do poslednjih nekoliko metara pre cilja, medjutim, na kraju je završila tek na 4. mestu. Zlato su osvojili Francuzi, srebro Italijani a bronzu reprezentativci Belgije.

Korisni linkovi:

Rezultati

Live stream

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...