0

Evropsko prvenstvo 4. dan polufinala i finala-uživo

Uživo pratimo dešavanja sa Evropskog prvenstva u Londonu. Raspored 4. dana polufinalnih I finalnih trka je sledeći:

800 slobodno, žene – Finale

Još jedna medalja za Mađarsku. Kapas Boglarka je bila bez premca islavila je sa 8:21.40. Na drugom mestu zlatna iz Berlina 2014. godine, Britanka Carlin Jaz  (8:23.52). Neverovatna borba vodila se za 3. mesto između Španjolke Vilas Vidal i sjajne Tjaše Oder. Zadnjih d0 75 metara bile su rame uz rame, ali onda je Tjaša sjajnom završnicom uspela da se domogne srebra. Tjašino vreme je 8:25.68, što je novi državni rekord Slovenije.

200 mešovito, žene – Finale

Posle 800 slobodno, još jedno zlato za Mađarsku. Katinka Hoszu postavila je novi rekord šampionata sa rezultatom 2:07.30. Iza nje bila je Britanka O’connor Siobhan-Marie, koja je takođe sjajno plivala(2:09.03), ali ni blizu Hoszu. Još jedna Britanka u medalji. Milley Hannah bila je treća sa 2:11.84.

100 slobodno, muškarci – Polufinale

U prvoj polufinalnoj grupi snažno je povukao Grk Gkolomeev Kristian(22.76), Velimir Stjepanović okrenuo je 2.(23.38). U velikoj borbi svih takmičara, Stjepanović je uspeo da dotakne 1. zid i zauzme prvu poziciju sa 48.62. Iza njega Belgijanac Surgeloose Glenn sa 48.83 i Stravius Jeremy(48.86). Sjano je plivao i Slovenac Tavčar Anže (48.88), ali se našao na 9. poziciji i biće 1. rezerva.

U drugoj grupi najbrži je bio favorit Luca Dotto(48.36), koji će plivati u 4. stazi u finalu. Iza njega bio je Francuz Mignon Clement(48.59).

100 delfin, žene – Polufinale

Aktuelna evropska prvakinja iz Danske OTTESEN Jeanette, bila je sigurna u 1. grupi i zauzela prvo mesto sa 57.38. Druga je bila Grkinja NTOUNTOUNAKI Anna, sa 58.58.

Svetska prvakinja i rekorderka Sarah Sjoestroem je čini se nezaustavljiva. Sa sjajnim polazom (26.11), ostavila je konkurentkinje za dužinu tela, tu prednost je samo pvećala, i na kraju slavila sa 56.12. Iza nje solidna je bila Italijanka Ilaria Bianchi sa 57.47, kao i Mađarica Sziagyi Liliana (57.83).

200 prsno, muškarci – Finale

Možda do sada najbolja trka prvenstva usledila je u disciplini 200 metara prsno. Najjače je povuka Finac Mattsson, koji je na 100 metara imao prolaz 1:02.06. Ali posle 150 metara, Britanac Murdoch je okrenuo gotovo pola dužine iza svih. Najbliži mu je bio svetski prvak Marco Koch, koji je počeo od 150. metra u neverovatan napad. Na kraju u fotofinšu, Ross Murdoch 1. sa rezultatom 2:08.33, 2. Marco Koch sa 2:08.40. Na tećem mestu Italijan Luca Pizzini, koji je vodio borbu sa još trojicom takmičara za bronzu sa 2:10.39.

100 leđno, žene – Finale

Treći put na ovom takmičenju Mie Nielsen obara rekord šampionata. Najbrža je bila dankinja sa rezultatom 58.73, što je i njeno prvo vreme ispod 59 sekundi. Na drugom mestu u sjajnom finišu, našla se Katinka Hoszu, koja je bukvalno sišla sa pobedničkog postolja na startni blok. Još jedna medalja za Britaniju. Bronzu je osvojila devetnaestogodišnja Dawson Kathleen sa 59.68.

200 delfin, muškarci – Finale

Lazslo Cheh je poslao poruku Phelps-u Le Clos-u sa najboljim rezultatom u svetu ove godine. Rekord šampionata 1:52.91 je samo 21 stotinku sporiji od evropskog rekorda koji takođe drži Cheh. Mađar je od prvog do poslednjeg metra vodio sa prolazima 25.10/28.69/29.59/29.53. Iza njega velika borba između Bromer Viktor-a i Kendersi Tamas-a, završila se boljim finišom Bromer-a(1:55.35), Kenerasi treći sa vremenom 1:55.39.

200 prsno, žene – Polufinale

U prvoj grupi, Britanci opet pokazuju svoju snagu u prsnom stilu. Tutton Chloe bila je najbrža sa 2:23.76, odlična je bila u zadnjih 50 metara(36.53), Gunes Viktoria Zeynep, ali nije sustigla Britanku i završila na 2. mestu sa 2:23.94.

U drugoj grupi kao 3. u finale plasirala se svetska prvakinja PEDERSEN Rikke Moeller 2:24.10. Dankinja je veliki favorit u sutrašnjem finalu, ali mlada Bitanka Tutton je možda u boljoj formi.

50 leđno, muškarci – Finale

U veoma neizvesnoj borbi kao pobednik je izašao LACOURT Camille i osvojio druguo zlato na evropskom prvenstvu sa 24.77. Iza njega oduševljen je bio sa bronzanom medaljom BOHUS Richard i rezultatom 24.82. Treći je Rus TARASEVICH Grigory(24.86), koji se okitio medaljom i na 100 metara leđno.

4×200 slobodno, žene – Finale

Zahvaljujući sjajnom plivanju Katinke Hosszu ekipa Madjarske osvojila je zlatnu medalju u ovoj disciplini. Druge su do cilja stigle Španjolke a treće Holanđanke. Iako je Sarah Sjoestroem povela trku sa 1:55.30 i u procesu oborila rekord šampionata, ostale plivačice Švedske štafete nisu uspele da zadrže tu prednost i na kraju su završile tek na 6. mestu.

Korisni linkovi:

Rezultati

Live stream

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...