Izveštaj iz Setubala i imena kvalifikovanih takmičara za Rio
Nakon završenog takmičenja u Setubalu poznato je još 30 takmičara koji će nastupiti na Olimpijskim igrama. Xin Xin i Lijun Zu, oboje iz Kine, bili su najbolji na kvalifikacionom takmičenju za Olimpijske igre. Iz muške i ženske trke kvaifikovalo se po 15 takmičara za Rio. Ovo je spisak takmičara koji su se kvalifikovali sa ovog takmičenja (pozicija na kojoj su završili i njihovo vreme je prikazno pored imena):
Muškarci 10KM
1. Lijun Zu, China – 1:52:18.20
2. Christian Reichert, Germany – 1:52:20.40
3. Ivan Enderica, Ecuador – 1:52:22.60
4. Evgenii Drattcev, Russia – 1:52:22.70
5. Ous Mellouli, Tunisia – 1:52:24.80
6. Richard Nagy, Slovakia – 1:52:24.80
7. Jarrod Poort, Australia – 1:52:24.90
10. Yasunari Hirai, Japan – 1:52:31.20
11. Chad Ho, South Africa – 1:52:31.60
12. Ventsislav Aydarski, Bulgaira – 1:52:32.30
14. Mark Papp, Hungary – 1:52:42.40
18. Erwin Maldonado, Venezuela – 1:52:49.10
19. Kane Radford, New Zealand – 1:52:52.80
24. Vitaliy Khudyakov, Kazakhstan – 1:53:51.20
31. Marwan Ahmed Aly Morsy Elamrawy, Egypt – 1:54:16.00
Žene 10KM
1. Xin Xin, China – 1:55:12.10
2. Keri-Anne Payne, Great Britain – 1:55:12.90
3. Samantha Arevalo, Ecuador – 1:55:15.90
4. Chelsea Gubecka, Australia – 1:55:34.30
5. Yumi Kida, Japan – 1:55:38.40
6. Michelle Weber, South Africa – 1:55:49.70
8. Joanna Zachoszcz, Poland – 1:56:04.50
10. Paola Perez, Venezuela – 1:56:21.90
12. Spela Perse, Slovenia – 1:56:54.50
13. Jana Pechanova, Czech Republic – 1:57:11.80
14. Erika Villaecija, Spain – 1:57:11.80
15. Stephanie Horner, Canada – 1:57:26.40
18. Heidi Gan, Malaysia – 1:57:41.20
31. Charlotte Webby, New Zealand – 2:00:13.20
32. Reem Mohamed Husein Elsayed Kaseem, Egypt – 2:00:13.20
Iz regiona sledeći takmičari su ostvarili sledeće pozicije i rezultate:
Muškarci:
12. Ventsislav Aydarski, Bulgaira – 1:52:32.30 (Kvalifikovao se za OI)
30. Pop Acev Evgenij, Makedonija – 1:54:15.30
45. Farkaš Tamaš, Srbija – 1:58:39.20
Žene
12. Spela Perse, Slovenia – 1:56:54.50 (Kvalifikovala se za OI)
29. Šitić Karla, Hrvatska – 1:58:41.90
Izveštaj FINE, o kvalifikovanim takmičarima za Rio možete pogledati OVDE.