4

Nina Stanisavljević rekordno u Skoplju

Nina Stanisavljević (Dubočica, Leskovac) bila je najbolja takmičarka u kategoriji 13-14 godina, na takmičenju „13. Noemvri“, koje se ovog vikenda održalo u Skoplju, gde je osvojila 4 zlatne, 1 srebrnu i 1 bronzanu medalju. Pored ovog uspeha, ona je uspela da popravi nacionalne rekorde za devojke u kategorijama 14,15,16,17 i 18 godina.

50 Slobodno – 25.95/rekord Srbije 14,15 i 16 godina

50 Prsno – 32.43/rekord Srbije 14,15 i 16 godina

50 Delfin – 27.74/rekord Srbije 14,15,16,17 i 18 godina

100 Mešovito – 1:04.07/rekord Srbije 14 i 15 godina

Najuspešniji plivač takmičenja u muškoj kategoriji bio je Petković Andrija (Sveti Nikola, Niš), koji je osvojio tri zlata i jednu bronzu. Za najuspešniju plivačicu u apsolutnoj kategoriji proglašena je plivačica iz Slovenije, olimpijka Tjaša Vozel.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...