0

Obilić do prvog mesta na Prvenstvu Srbije za pionire

Plivački klub Obilić došao je do 1. mesta u ekipnom plasmanu na Prvenstvu Srbije za pionire sa 9,259 poena. Takmičari Obilića osvojili su ukupno 12 medalja, a Đurić Miona i Maksić Nemanja oborila su po dva nacionalna rekorda.

Maksić je oborio nacionalne rekorde za dečake do 11 godina na 100 slobodno (1:03.59) i na 100 delfin (1:06.07), dok je Đurić oborila rekorde za devojke do 10 godina na 50 prsno (40.76) i 100 slobodno (1:08.31).

Drugo mesto svojio je plivački klub Novi Sad sa 7,778 poena, takmičari Novog Sada osvojili su 4 medalje.

U velikoj borbi za 3. mesto, plivački klub Spartak-Prozivka uspeo je da za dalku pobedi beogradski 11.April i Proleter iz Zrenjanina.

Najveći broj medalja, ukupno 12 osvojili su plivači Obilića dok su se iza njih našli „Aprilci“ sa 9.

Fotografija: David Damnjanović, PSS

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...