Olimpijske igre 3. dan kvalifikacije: Drugi put nastupila je Anja Crevar

• 200 Mešovito – Žene

200 Slobodno – Žene

Svetski rekord:  Federica Pellegrini – 1:52.98

Olimpijski rekord: Allison Schmitt – 1:53.61

Kathleen Ledecky i u ovoj disciplini zauzima prvu poziciju. Sjajnu trku otplivala je plivačica Makedonije Anastasia Bogdanovska sa novim ličnim rekordom 2:00.52 i zauzela je 33.mesto. Srpska reprezentativka Simonović Katarina trku je završila na 30.mestu (2:00.06). Pored Ledecky u borbi za finale plivaće:

Olimpijski rekord: Michael Phelps – 1:52.03

Sjajni Mađari Kanderesi Tamas i iskusni Laszlo Cseh zauzeli su vodeće pozicije u ovoj disciplini. Aktuelni olimpijski prvak Le Close Chad plasirao se u polufinale kao treći, dok je najbolji plivač svih vremena Michael Phelps zauzeo peto mesto. Očekuju nas zanimljiva polufinala s obzirom da su se u jednoj sekundi našla čak 10 plivača. Slovenac Zbogar Robert isplivao je državni rekord Slovenije u vremenu 1:57.05 što ga je dovelo do 22.mesta. U popodnevnim polufinalima pratićemo:

Olimpijski rekord: Ye Shiwen – 2:07.57

Očekivano Katinka Hosszu ispunila očekivanja i kao prva se plasirala u polufinale sa vremenom novog olimpijskog rekorda 2:07.45. Pored Mađarice i ostale favoritkinje su se izborile za svoje mesto u polufinalima. Mlada Srpska plivačica Anja Crevar svoju drugu disciplinu završila je na 27.mestu u ukupnom plasmanu sa vremenom 2:15.33. Polufinalistkinje ove discipline su:

Mina Mastilović

Mina Mastilović, rođena u Beogradu 1991. godine. Član PK 11.april od 2004. godine kada je počela da se bavi plivanjem. Nekoliko godina trenirala je u Banja Luci kod trenera Gorana Grahovca a zatim i u PK 'Spartak-Prozivka' iz Subotice. Osvajačica više medalja na plivačkim prvenstvima Srbije, pobednica i rekorderka nekoliko maratona u Srbiji i Crnoj Gori. Do sada najveći plivački uspesi učešće na Fina Open-water Svetskom kupu (19km) Jarak-Šabac 2013. godine, FINA Svetskom kupu u Budimpešti 2018. kao i zlatne medalje na državnom prvenstvu Srbije u apsolutnoj konkurenciji. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu dok je diplomu za Operativnog trenera plivanja stekla na Visokoj strukovnoj školi u Subotici.