Olimpijske igre 4. dan: 21. olimpijsko zlato za Phelps-a

• 4×200 Slobodno – Muškarci / Finale

100 Slobodno – Muškarci / Polufinale

Svetski rekord: César Cielo – 46.91

Olimpijski rekord:Eamon Sullivan – 47.05

Kao poslednjiplasirani u polufinala Nathan Adrian plivač Amerike, pokazao je svoje sjajne mogućnosti završivši polufinalnu trku kao prvi sa vremenom 47.83. Pored njega u finalu ćemo gledati:

Olimpijski rekord: Allison Schmitt – 1:53.61

Još jedno zlato pripalo je Kathleen Ledecky. Amerikanka je trku završila u vremenu 1:53.73, ostavivši iza sebe plivačicu Švedske Saru Sjostrom (1:54.08) koja je osvojila srebro i Australijanku Mckeon Emma (1:54.92) bronzu. Svetska rekorderka Federica Pellegrini (ITA) ostala je bez medalje.

200 Delfin – Muškarci / Finale

Svetski rekord: Michael Phelps -1:51.51

Olimpijski rekord: Michael Phelps – 1:52.03

Američki reprezentativac Michael Phelps još jednom dokazuje da je najbolji plivač svih vremena. Iako su Japanac Sakai Masato i Mađar Tamas Kenderesi krenuli da pojačavaju u završnici iskusni Phelps nije odoleo. Zlato je osvojo sa vremenom 1:53.36. Srebro je na kraju pripalo Japancu (1:53.40), a devetnaestogodišnji Mađar osvojio je bronzu (1:53.62).

200 Delfin – Žene / Polufinale

Svetski rekord: Liu Zige – 2:01.81

Olimpijski rekord: Jiao Liuyang – 2:04.06

Australijanka Madeline Groves plasirala se kao prva u finale. Pored nje u borbi za medalju gledaćemo:

8. USA ADAMS Cammile 2:07.22

Slovenka Klinar Anja plivala je sekundu slabije nego u kvalifikacijama. Trku je završila na 7. mestu, a u ukupnom plasmanu 15.

200 Prsno – Muškarci / Polufinale

Svetski rekord: Akihiro Yamaguchi – 2:07.01

Olimpijski rekord: Dániel Gyurta – 2:07.28

U prvoj polufinalnoj trci Watanabe Ippei iz Japana oborio je Olimpijski rekord sa vremenom 2:07.22. Willis Andrew Britanac pobedio je u drugoj polufinalnoj grupi i plasirao se u finale kao drugi. Pored ove dvojice u finalu će plivati:

Olimpijski rekord: Ye Shiwen – 2:07.57

Treće zlato za Katinku Hosszu i još jedan Olimpijski rekord 2:06.53. Mađarica je od samog starta predvodila trku. Posle prvih pedeset metara, na drugo mesto je izbila O’CONNOR Siobhan-Marie koja je na kraju i osvojila srebrnu medalju (2:06.88). Bronzu je osvojila Amerikanka Dirado Madeline (2:08.79).

Mia Hadžić

Mia Hadžić, rođena u Beogradu 15.11.1993. godine. Završila Sportsku gimnaziju, a trenutno je apsolvent na Mašinskom fakultetu u Beogradu. Član je plivačkog kluba 11.april od 2001.godine do danas. Osvajač medalja na prvenstvima Srbije, kao i na međunarodnim takmičenjima i mnoštvu domaćih mitinga. Od 2012. godine, pored plivačke karijere, ulazi i u trenerske vode u svom matičnom klubu i u školici plivanja Vizura.