• 4×200 Slobodno – Žene / Finale

200 Prsno – Muškarci / Finale

Svetski rekord: Akihiro Yamaguchi – 2:07.01

Olimpijski rekord: Watanabe Ippei – 2:07.22

Do poslednjih 50m trku je predvodio Japanac Yasuhiro Koseki, koji je završio na 5. mestu. Sjajnom završnicom zid je prvi pipnuo mladi Dmitriy Balandin koji je osvoji prvu zlatnu medalju u plivanju za Kazakstan. Dimitriy je trku isplivao za 2:07.46. Do srebra je stigao Josh Prenot u vremenu 2:07.53, a bronzu je osvoji Rus Chupkov Anton (2:07.70).

100 Slobodno – Žene / Polufinale

Svetski rekord: Cate Campbell – 52.06

Olimpijski rekord: Campbell Cate – 52.78

Australijanka Campbell Cate ponovo je oborila olimpijski rekord isplivavši trku 7 stotinki brže nego u kvalifikacijama (52.71). Pored nje u finalu plivaće:

Olimpijski rekord: Tyler Clary – 1:53.41

Kao prvi u finale plasirao se Rus Rylov Evgeny. Pored njega u finalu ćemo gledati:

Olimpijski rekord: Jiao Liuyang – 2:04.06

Veoma uzbudljiva trka između Belmonte Garcia Mireia i Australijanke Groves Madeline, u kojoj je trijumfovala Špankinja sa vremenom 2:04.85. Madeline je vodila prvih 100metara, ali nije uspela da izdrži pritisak do kraja. Trku je završila 3 stotinke iza prvoplasirane (2:04.88). Na trećem mestu našla se Hoshi Natsumi iz Japana (2:05.20).

100 Slobodno – muškarci / Finale

Svetski rekord: César Cielo – 46.91

Olimpijski rekord:Eamon Sullivan – 47.05

Favorit Adrian Nathan ipak nije mogao do zlata. Na najviše postolje popeo se osamnaestogodišnji Chalmers Kyle iz Australije isplivavši trku u vremenu 47.58 sa novim juniorskim svetskim rekordom. Jednu stepenicu niže zauzeo je iskusni Belgijanac Timmers Pieter (47.80), dok je Adrian na kraju osvojio bronzu (47.85).

200 Prsno – Žene / Polufinale

Svetski rekord: Rikke Møller Pedersen – 2:19.11

Olimpijski rekord: Rebecca Soni – 2:19.59

Sudeći po kvalifikacionim vremenima očekuje nas neizvesno finale. Čak 7 plivačica rasporedilo se u jednoj sekundi. Pobednica na duplo kraćoj deonici Lilly King nije uspela da se plasira u finaleinale u ovoj disciplini. Za medalju će plivati sledeće plivačice:

Olimpijski rekord: Michael Phelps – 1:54.23

Michael Phelps plivaće još jedno finale na ovim Olimpijskim igrama, a u stazi do njega gledaćemo vlasnika svetskog rekorda Ryan Lochte. Finalisti ove discipline su:

Olimpijski rekord: SAD – 7:42.92

Amerikanka Katie Ledecky u ovoj trci ovojila je četvrto zlato uz pomoć svojih sunarodnica Allison Schmitt, Leah Smith i Maya DiRado. Njih četiri trku su isplivale za 7:43.03 ostavivši iza sebe Australijanke za skoro dve sekunde (7:44.87). Bronzanu medalju izborile su plivačice Kanade (7:45.39).

Mia Hadžić

Mia Hadžić, rođena u Beogradu 15.11.1993. godine. Završila Sportsku gimnaziju, a trenutno je apsolvent na Mašinskom fakultetu u Beogradu. Član je plivačkog kluba 11.april od 2001.godine do danas. Osvajač medalja na prvenstvima Srbije, kao i na međunarodnim takmičenjima i mnoštvu domaćih mitinga. Od 2012. godine, pored plivačke karijere, ulazi i u trenerske vode u svom matičnom klubu i u školici plivanja Vizura.