0

Plivači Srbiji doneli najviše medalja na Mediteranskim igrama

Juče su završene Mediteranske igre, koje su se odžale u Taragoni, Španija. Naši sportisti osvojili su ukupno 32 medalje od kojih su 12 bile zlatne. Plivači Srbije imali su najveći doprinos u ovom uspehu, jer su osvojili 8 medalja, od čega 3 zlatne i 5 srebrnih. Takođe treba napomenuti da su se svi učesnici na plivačkom takmičenju, koji su nastupili za Srbiju, vratili sa medaljom. Do sada najveći uspeh bile su igre u Mersinu kada su plivači osvojili 6 medalja. Većem delu ekipe koja je nastupila u Taragoni predstoji Evropsko prvenstvo koje se odžava u Glazgovu od 3 do 9. avgusta.

Zlatne medalje

Velimir Stjepanović – 200 slobodno, 200 delfin,

Štafeta 4×100 slobodno – Velimir Stjepanović, Nikolić Uroš, Barna Andrej, Ivan Lenđer

Srebrne medalje

Anja Crevar – 400 mešovito

Silađi Čaba – 50,100 prsno

4×200 slobodno – Velimir Stjepanović, Nikolić Uroš, Barna Andrej, Bobar Aleksa

4×100 mešovito – Velimir Stjepanović, Silađi Čaba, Ivan Lenđer, Bobar Aleksa

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...