0
01.06.2016. Crna Gora Mia Hadžić

Radulović oborio čuveni rekord

Jedini predstavnik Crne Gore, Boško Radulović, na otvorenom prvenstvu Slovenije otplivao je sjajne rezultate. Prva trka na repertoaru mu je bila 100m slobodno i tu se pokazao odlično. Otplivavši trku u vremenu 52,54 (25,24/ 27,30) Radulović je postavio novi državni rekord svoje zemlje. Prethodni rekord, star 8 godina, držao je Matija Jauković u vremenu od 53,13. Jako neobičajeno je to što je Matija ovaj rekord postavio plivajući 100m delfin.

Treći dan sledila je trka na 50m delfin. U jutarnjim kvalifikacijama Boško je plivao 25,87 i kvalifikovao se u finale. Finalnu trku otplivao je za 25,28 sekundi, što je njegov novi lični rekord. Ipak ovo vreme nije bilo dovoljno za medalju. Kao i u kvalifikacijama zauzeo je četvrto mesto. Treće mesto zauzeo je Draginić Lovro (24,83), drugi je bio Boškov kolega iz kluba Sabo Sebastjan (24,21) i zlato je pripalo Todorović Mariu (23,86).

Na završnici takmičenja mladom Crnogorcu izmaklo je finale na 50m slobodno. Zauzeo je 9.mesto sa vremenom 24,46.

Na kraju svega skromno kaže: “Bilo je ok. Otplivao sam ono zbog čega sam išao.“

Kompletne rezulate sa otvorenog prvenstva Slovenije možete pogledati OVDE.

Mia Hadžić

Mia Hadžić, rođena u Beogradu 15.11.1993. godine. Završila Sportsku gimnaziju, a trenutno je apsolvent na Mašinskom fakultetu u Beogradu. Član je plivačkog kluba 11.april od 2001.godine do danas. Osvajač medalja na prvenstvima Srbije, kao i na međunarodnim takmičenjima i mnoštvu domaćih mitinga. Od 2012. godine, pored plivačke karijere, ulazi i u trenerske vode u svom matičnom klubu i u školici plivanja Vizura.