0

Reprezentativci Srbije solidni prvog dana otvorenog prvenstva Francuske

Deo reprezentacije Srbije, nalazi se u Šartru na otvorenom prvenstvu Francuske. Prvog dana takmičenja, Sabo Sebastian osvojio je srebro na 50 metara delfin sa 23.79. Ispred Saba bio je samo Ukrainac Andrei Govorov sa 23.30.

Drugu medalju za Srbiju osvojio je Čaba Silađi u disciplini 50 metara prsno sa 27.71. Ispred njega bili su Brazilac Gomez Junior Joao Luiz (27.40) i Nikolaev Andrei sa 27.44.

U disciplini 100 metara slobodno, nastupila su četvorica plivača iz Srbije. potencijalni sastav štafete 4×100 slobodno na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. Sabo Sebastain je otplivao 50.01, ali je odjavio učešće u B’finalu. Iza njega u kvalifikacijama bio je Barna Andrej sa 50.17 (50.70 u B finalu), Velimir Stjepanović(50.67) i Ivan Lenđer (51.01), nisu uspeli da prođu u sledeću rundu takmičenja.

Nakon 12. mesta u kvalifikacijama i rezultatom 57.37, Vuk Čelić je pobedio u B finalu discioline 100m leđno sa 56.86.

Rezultate takmičenja možete pratiti OVDE.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...