0

Reprezentativci Srbije uspešni na konferencijskim prvenstvima u SAD

Četvorica reprezenaticvaca Srbije takmičili su se ovog vikenda na svojim konferencijskim prvenstvima I NCAA divizije.

ACCrezultati

Sada već veteran koledž plivanja, Barna Andrej (Louisville) najbolji plasman, plivajući u ACC konferenciji, ostvario je na 100 slobodno sa rezultatom 42.69 sa kojim je podelio 3. mesto sa Mesindžer Viliamom. Na 50 slobodno bio je 8. sa 19.97 ( kvalifikacije 19.43). Lični rekord je ostvario u disciplini 200 slobodno, gde je otplivao 1:34.37 i zauzeo 10 mesto. Sjajnu trku Barna je otplivao u štafeti 4×200 slobodno, gde je trijumfovala ekupa Lujvila sa 6:12.02. On je deonicu 200 slobodono otplivao u vremenu 1:33.29.

BIG 10rezultati

Nikola Aćin (Purdue univerzitet) i Aleksa Bobar (Northwestern univerzitet) takmičili su se u BIG 10 konferenciji. U svojoj drugoj godini takmičenja za Purdue, Aćin je najkvalitetnije ostvarenje postigao u disciplini, gde je z A finalu zauzeo 8. mesto sa rezultatom 19.78 (kvalifikacije 19.52).

Bobar Aleksa u svojoj debitantskoj sezoni najbolji plasman ostvario je u disciplini 200 slobodno, gde je zauzeo 2. mesto u B finalu sa rezultatom 1:35.63 (1:35.57 u kvalifikacijama).

BIG 12rezultati

Još jedan ovogodišnji debitant na koledž plivanju je Babić Dušan (TCU). Najbolji plasman ostvario je na 500 slobodno, gde otplivao lični rekord i zauzeo 3. mesto sa 4:23.26.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...