0

Sara Sjostrom – priča olimpijske šampionke

Šveđanka Sara Sjostrom je jedna od najvećih plivačkih zvezda sadašnjice. Trenutno drži svetske rekorde na 50 i 100 metara slobodnim i delfin stilom i fantastičnim plivanjem na nedavno završenom Svetskom šampionatu u Budimpešti je osvojila četiri medalje – tri zlatne i jednu srebrnu. Iako ima samo 24 godine iza nje je više od 50 medalja na najvećim takmičenjima, a pažnju svetske javnosti na sebe je privukla još davne 2009. godine na Svetskom prvenstvu u Rimu. Ona je tada, sa nepunih 16 godina, osvojila zlato na 100 delfin uz novi svetski rekord koji je tada iznosio 56.06.

Pogledajte vrlo zanimljivu priču o ovoj fantastičnoj plivačici koja je snimljena u martu 2011. godine, 5 godina pre nego što je Sara postala olimpijska šampionka:

U naredna dva snimka pogledajte kako je izgledala trka u kojoj je osvojila svoje prvo svetsko zlato, a nakon toga i kako je izgledalo kada je oborila svetski rekord na 50 delfin popravivši najbolji rezultat svih vremena za čak 64 stotinke!

Katarina Kučuk

Katarina Kučuk je rođena 26. 1. 1996. godine u Beogradu. Završila je Devetu gimnaziju Mihailo Petrović Alas, a potom i Matematički fakultet. Prve plivačke korake je napravila u školi plivanja Boda Roda, da bi ozbiljnije nastavila sa treninzima u Plivačkom klubu Partizan, a zatim i 11. april gde je provela više od šest godina. Osvajač je medalja u uzrasnim kategorijama na prvenstvima Srbije, kao i na mnogim međunarodnim i domaćim mitinzima. Iako više ne trenira aktivno, još uvek je u svetu plivanja, ali ovaj put u ulozi nacionalnog plivačkog sudije.