0

Serbia GP: Najuspešniji Šorak i Crevarova

Poslednji dan takmičenja u Zrenjaninu doneo je nove rekorde i nova uzbuđenja. Anja Crevar došla je do još jednog državnog rekorda, ovoga puta u svojoj olimpijskoj disciplini, plivač beogradskog ‘Vračara’ Matić Đurđe, ponovo je pomerao nacionalni rekord (do 16 godina) na 100 leđno a momci i devojke iz ‘Vojvodine’ rekorde su postavili na štafetama.

Za najuspešnijeg takmičara proglašen je Šorak Stefan (856 FINA bodova na 400 slobodno) dok je u ženskoj konkurenciji tu titulu odnela Crevar Anja sa 831 FINA bodom takođe na 400 slobodno.

Finalne trke ove večeri izgledale su ovako:

400 mešovito Ž

Anja Crevar bila je ubedljiva u svojoj glavnoj disciplini i sa novim nacionalnim rekordom (4:38.26) došla je do zlata ispred Todorović Andree (Olimpija) i Naglic Diane (Fuzinar).

200 prsno M

Plivač ‘Olimpije’ iz Ljubljane, Kerc Aljaz dosao je do trijumfa u ovoj disciplini. Vreme 2:11.26 donelo mu je zlato dok je Lakatoš Kristijan osvojio srebrnu a Sendikici Berklay bronzanu medalju.

200 slobodno Ž

Veliku borbu za zlato vodile su tri devojke iz Slovenije čitavih 200 metara. Na kraju su stotinke odlučivale. Klancar Neza završila je kao prva (2:00.22), druga je bila Šegel Janja dok je treća na cilj stigla Natlačen Gaja.

100 mešovito M

Mladi Novosađanin Aleksa Bobar bio je ubedljiv u ovoj disciplini sa vremenom 56.81. Borba za drugo mesto bila je nešto neizvesnija. U prvih 50m gotovo izjednačeni bili su Rupar Aleksander i Adžić Boško da bi na drugoj polovini trke Rupar napravio razliku i došao do srebra.

100 delfin Ž

Na postolju su se, u ovoj disciplini, našle Yazici Ezgi, plivačica turskog ‘Galatasaraja’ koja je osvojila zlato, srebrna Mlinar Marusa i osvajačica bronzane medalje Naglic Diana.

200 slobodno M

Sa novim rekordom mitinga (1:45.68) pobedu u oboj disciplini izborio je Šorak Stefan. Nekoliko stotinki iza njega u cilj je uplivao Nikolić Uroš dok je treće mesto, sa nešto više od 3 sekunde zaostatka osvojio Celik Doga.

100 prsno Ž

Tri plivačice, Radić Ana, Bogdanović Jovana i Čelik Tina bile su izjednačene u prvoj polovini ove trke. Na kraju je do zlata ipak došla Zagrepčanka Radić (1:08.58), srebro je osvojila plivačica kranjskog ‘Triglava’ Čelik Tina a bronzu Jovana Bogdanović iz ‘Sparte’.

100 leđno M

Petrović Petar poveo je trku od samog starta i na kraju trijumfovao sa 53.42. Iza njega na cilj je stigao Tekin Dourk dok je kao treći trku završio Čelić Vuk. Na četvrtom mestu, sa novim rekordom za dečake do 16 godina, trku je završio Matić Đurđe (56.17)

200 leđno Ž

Ana Crevar došla je do još jednog zlata i još jednog rekorda, ovoga puta rekorda mitinga. Vreme 2:12.23 donelo joj je pobedu ispred Ječanski Jelene i Askin Merlin.

50 delfin M

Sabo Sebastian bio je dominantan u ovoj disciplini. Nakon što je ranije večeras u polifinalu plivao 22.97, Sabo je u finalu osvojio prvo mesto sa 23.04. Drugo mesto pripalo je Udicki Bojanu a treće Rozman Matjazu.

50 slobodno Ž

Plivačice iz Slovenije vodile su borbu za plasman i u ovoj disciplini. Najbrža je na kraju bila Kosak Anemari sa 25.38, kao druga je u cilj stigla Pintar Tjaša dok je bronza pripala Klančar Neži.

4×50 mešovito M

Plivači novosadske ‘Vojvodine’ postavili su drugi nacionalni rekord na ovom takmičenju. Šorak, Lakatoš, Sabo i Nikolić štoperocu su zaustavili na 1:39.25. Drugo mesto zauzeli su plivači ‘Galatasaraja’ a treće momci iz ‘Ribnice’

4×50 mešovito Ž

Poslednja trka ovogodišnjeg ‘Serbia GP’ završena je sa dva rekorda. Rekord mitinga (1:55 53) postavile su plivačice ‘Galatasaraja’ i osvojile zlatnu medalju. Ekipa ‘Vojvodine’ u sastavu Ječanski, Medić, Opačić i Murtin došla je do srebra sa vremenom novog nacionalnog rekorda 1:59.47. Treće mesto zauzele su plivačice ’11.Aprila’ sa 2:00.65.

Kompletne rezultate „Serbia Grand Prixa 2016“ pogledajte OVDE.

Mina Mastilović

Mina Mastilović, rođena u Beogradu 1991. godine. Član PK 11.april od 2004. godine kada je počela da se bavi plivanjem. Nekoliko godina trenirala je u Banja Luci kod trenera Gorana Grahovca a zatim i u PK 'Spartak-Prozivka' iz Subotice. Osvajačica više medalja na plivačkim prvenstvima Srbije, pobednica i rekorderka nekoliko maratona u Srbiji i Crnoj Gori. Do sada najveći plivački uspesi učešće na Fina Open-water Svetskom kupu (19km) Jarak-Šabac 2013. godine, FINA Svetskom kupu u Budimpešti 2018. kao i zlatne medalje na državnom prvenstvu Srbije u apsolutnoj konkurenciji. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu dok je diplomu za Operativnog trenera plivanja stekla na Visokoj strukovnoj školi u Subotici.