Aktuelni rekorder Srbije u ovoj disciplini Velimir Stjepanović opravdao je ulogu favorita i sa vremenom 3:53.56 došao do zlata. Srebro je sa 3:57.07 otišlo u ruke Zirk Kregora a bronza Lacanski Borisa koji je plivao 3:59.17.
Pobednik B finala: Pusnik Jaka (Olimpija, Ljubljana) 4:08.59.

400 Slobodno – Žene

• 2018 šampion: Vanja Murtin (Vojvodina), 4:25.74
  • Državni rekord: 4:12.86- Anja Crevar (Dinamo), 2018

Iako je povela u početku trke, rekorderka Srbije Anja Crevar u samom finišu izgubila je borbu za zlato od Slovenke Oder Tjaše. Tjaša je trku završila u vremenu 4:13.68, Anja za 4:13.98 dok je kao treća u cilj usla Fain Katja sa 4:14.49.

Pobednica B finala: Ćulibrk Tea (11.April, Beograd) 4:26.46.

100 Delfin – Muškarci

• 2017 šampion:Velimir Stjepanović (Partizan), 53,71
  • Državni rekord: 49.95- Milorad Čavić (Partizan), 2009

Sabo Sebastijan nastavlja sa sjajnim rezultatima u ovoj disciplini i dolazi do zlata sa 53.01. Dimitris Stefaniados ušao je u cilj kao drugi i štopericu zaustavio na 53.46 dok je do bronze doplivao Banjalučanin Mihajlo Čeprkalo sa novim apsolutnim rekordom BiH od 54.28.

Pobednik B finala: Đoković Uroš (Partizan, Beograd) 56.07.

100 Delfin – Žene

• 2017 šampion: Milica Opačić (Vojvodina), 1:02.33
  • Državni rekord: 1:02.02- Milica Opačić (Vojvodina), 2018

Novim ličnim i rekordom Srbije 1:01.72 Opačić Milica trijumfovala je u ovoj disciplini. Drugo mesto pripalo je Neži Klančar sa 1:02.77 dok je do bronze, sa nešto slabijim vremenom nego u kvalifikacijama doplivala Teodora Živić.

Pobednica B finala: Ćurlik Katarina (22.April, Banja Luka) 1:05.54

200 Prsno – Muškarci

• 2017 šampion: Lakatoš Kristijan (Vojvodina), 2:17.52
  • Državni rekord: 2:16.03- Bogdan Knežević (Partizan), 2014

Gost iz Turske, Oegretir Berkay Oeme, gotovo ujednačenim plivanjem čitave deonice osvojio je zlato sa 2:15.68. Nakon njega u cilj je uplivao plivač „Voše“ Adnan Beji i vreme zaustavio na 2:16.26 dok je bronza pripala Bojičić Jovanu sa 2:21.41. Mladi Nikola Lazarević, koji je jutros postavio novi rekord za dečake do 16 godina sa 2:21.30, sa par desetinki zaostatka zauzeo je 4.mesto u ovom finalu.

Pobednik B finala: Kolović Marko (Polet, Sombor) 2:30.45

200 Prsno – Žene

• 2017 šampion: Bogdanović Jovana (Sparta), 2:33.12
  • Državni rekord: Nađa Higl (Tamiš), 2:21.62 (2009)

Viktoria Gunes povela je u ovoj trci od samog starta i na kraju i trijumfovala sa 2:30.37. Do srebrne medalje, u vremenu novog nacionalnog rekorda za devojčice od 15 do 18 godina, 2:32.18 došla je Nina Stanisavljević. Bronzanu medalju osvojila je Bukvić Dorotea plivajući 2:32.88.

Pobednica B finala: Kaljević Anja (11.April, Beograd) 2:49.65

50 Slobodno – Muškarci

• 2017 šampion: Nikolić Uroš (Vojvodina), 23.32
  • Državni rekord: Andrej Barna (Spartak), 22.27 (2018)

Još jedno zlato za Tursku u najneizvesnijoj trci dana osvojio je Skaci Emre plivajući ovu deonicu za 22.79. Iza njega u cilj je ušao Nikolić Uroš za 22.83 dok je Sabo Sebastijan nakon zlatne došao do bronzane medalje sa vremenom 22.91.

Pobednik B finala: Dobrić Aleksa (11.April, Beograd) 23.93.

50 Slobodno – Žene

• 2018 šampion: Ozdoyuran Leyla (Enka), 27.21
  • Državni rekord: Miroslava Najdanovski (Proleter), 25.21 (2009)

Neizvesna je bila i najbrža trka u ženskoj konkurenciji. Na kraju zlato je otišlo u Sloveniju Klančar Neži koja je plivala 25.87 a srebro u Tursku za Ozbilen Selen, 25.94. Do novog rekorda doplivala je Stanisavljević Nina u vremenu 26.32 što je rekord za devojčice do 15, 16, 17 i 18 godina.

Pobednica B finala: Basta Nađa (11.April, Beograd) 27.30

200 Leđno – Muškarci

• 2018 šampion: Zlatić Lazar (Partizan), 2:07.54
  • Državni rekord: Arkadi Vjačanin (Proleter), 1:56.31 (2015)

Nikola Adžić je mnogo ubedljivijim plivanjem nego u kvalifikacijama došao do zlata sa 2:06.38. Srebro je otišlo u ruke Ozekul Berka a bronza Rađenović Aleksi koji je štopericu zaustavio na 2:09.92.
Pobednik B finala: Marić Nikola (Proleter, Zrenjanin) 2:14.27

200 Leđno – Žene

• 2018 šampion: Ječanski Jelena (Vojvodina), 2:21.17
  • Državni rekord: Andrea Basaraba (Partizan), 2:16.66 (2008)

Neverovatno uzbudljivu borbu za zlato vodile su devojke u ovoj disciplini. Za samo stotinku prednosti Andrea Todorović osvojila je zlato sa 2:20.47, ispred Jane Jamšek dok je sa 2:20.63 bronzu osvojila Defne Kurt.

Pobednica B finala: Marković Jana (Crnica, Paraćin) 2:20.80

400 Mešovito – Muškarci

• 2018 šampion: Samet Alkan (Turska) 4:27.36
  • Državni rekord: Knežević Bogdan (Partizan), 4:27.45 (2014)

Samet Alkan osvojio je novo zlato za Tursku plivajući ovu deonicu za 4:33.16. Srebro je sa 4:36.56 osvojio Babic Dusan dok je bronza otisla u ruke Lekić Jovana.
Pobednik B finala: Živković Nemanja (Pirat, Kragujevac) 4:53.59

400 Mešovito – Žene

• 2018 šampion: Andrea Todorović (Vojvodina), 5:07.17
  • Državni rekord: Crevar Anja (Dinamo), 4:40.62 (2018)

Rekorderka Srbije Anja Crevar bila ne više nego ubedljiva u svojoj glavnoj disciplini. Ona je sa 4:45.13 trijumfovala ispred Emilije Živković (5:11.26) i Nađe Lazarević (5:12.44).

Pobednica B finala: Ana Marković (Pirat, Kragujevac) 5:31.87

4×100 Slobodno – Muškarci

• 2018 šampion: Partizan, 3:28.05
  • Državni rekord: Vojvodina, 3:23.07 (2018)
  1. Turska
  2. Partizan
  3. Vojvodina

4×100 Slobodno – Žene

• 2018 šampion: 11. april, 4:01.65
  • Državni rekord: Vojvodina, 4:00.23 (2017)
  1. Turska
  2. Vojvodina
  3. 11.April – REKORD za devojčice 14-17 godina
Fotografija: David Damnjanović, PSS

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...