0

Silađi najuspešniji plivač na mitingu u Španiji

Na 35. Novogodišnjem plivačkom mitingu, koji se u petak održao u Ordiziji, Čaba Silađi ostvario je najvedniji rezultat i osvojio glavnu nagradu od 1500. Sa rezultatom 58.38 na 100 prsno ostavrio je svoj 4. najbolji rezultat u karijeri, dok je na 50 prsno otplivao 27.07. U obe discipline osvojio je zlato.

U žesnkoj konkurenciji najuspešnije bila Lidon Munjoz sa rezultatom 24.89, koji je ostvarila na 50 slobodno.

Mislav Sever iz Hrvatske došao je do zlata na 100 slobodno sa rezultatom 48.92, ispred evropskog prvaka Černiak Konrada. Na 50 slobodno Konrad je bio boji od Mislava sa 22.07, naspram 22.38.

Slovenka, Tjaša Oder je otišla sa takmičenja sa takođe dve osvojene medalje. Na 100 prsno je sa 1:08.72 završila iza Fangio Frančeske (1:08.60) i evropske prvakinje Vall Montero (1:07.00). Na 50 prsno je takođe bila bronzana sa 32.02.

Kompletne rezultate takmičenja možete pogledati OVDE.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...