0

Serbia OPEN 2. dan: sjajne trke drugog takmičarskog dana i novih 10 nacionalnih rekorda

Program 2. dana:

  • 800 Slobodno M/Ž
  • 50 Prsno M/Ž
  • 100 Slobodno M/Ž
  • 200 Delfin M/Ž
  • 100 Leđno M/Ž
  • 100 Leđno M/Ž
  • 4×200 Slobodno M/Ž

800 Slobodno – Muškarci

  • 2018 šampion: Vuk Čelić (Vojvodina), 8:01.13
  • Državni rekord: 7:56.58- Vuk Čelić (Novi Sad), 2018

Drugog takmičarskog dana, filalni deo započeo je trkom 800 slobodno kod muškaraca gde je od samog starta ubedljiv bio Lačanski Boris iz Vojvodine i na kraju trijumfovao sa vremenom 8:12.47, iza njega do srebrne medalje stifao je Oktay Anil Kan predstavnik Turske sa 8:20.89, dok je trećeplasirani bio predstavnik Slovenije Toman Jan sa otplivanih 8:26.20.

800 Slobodno – Žene

  • 2018 šampion: Jovana Đurić (Spartak), 9:11.85
  • Državni rekord: 8:39.52- Anja Crevar (Dinamo), 2018

Kod dama u ovoj disciplini, plivačice Slovenije su zauzele sva tri mesta. Prvoplasirana je bila Oder Tjaša sa isplivanih 8:36.88, drugo mesto zauzela je Fain Katja sa 8:47.47, dok se na trećoj poziciji našla Tusek Daša sa rezultatom 8:48.54.

50 Prsno – Muškarci

  • 2018 šampion: Čaba Silađi (Vojvodina), 28.09
  • Državni rekord: 26.99- Čaba Silađi (Vojvodina), 2018

U disciplini 50 prsno kod muškaraca bilo je veoma neizvesno do samog kraja, međutim do zlatne medalje dolazi predstavnik Vojvodine Čaba Silađi sa vremenom 28.00, drugoplasirani je bio Sakci Huseyin Emre iz Turske 28.12, dok je do bronzane medalje doplivao Stevens Peter John iz Slovenije sa 28.21

Pobednik B finala: Farkaš Balaž, Spartak Prozivka Subotica 30.25

50 Prsno – Žene

  • 2018 šampion: Mila Medić (Vojvodina), 33.73
  • Državni rekord: 32.10- Nađa Higl (Tamiš), 2009

Kao kod muškaraca, nešto slično smo mogli da vidimo i kod devojaka u istoj disciplini. U veoma neizvesnoj borbi do prvog mesta dolazi Čelik Tina iz Slovenije sa 32.54, drugoplasirana je bila Stanisavljević Nina iz Dubočice sa vremenom 32.56 što je rezultat novih državnih rekorda za devojčice do 15, 16 i 17 godina, dok je na trećoj poziciji završila predstavnica Vojvodine  Medić Mila iz Vojvodine 32.85

Pobednica B-finala: Bukvić Dorotea, 11. April 34.98

100 Slobodno – Muškarci

  • 2018 šampion: Uroš Nikolić (Vojvodina), 50.52
  • Državni rekord: 48.15- Milorad Čavić (Partizan), 2008

Treća disciplina po redu drugog takmičarakog dana, 100 slobodno bila je prava atrakcija i borba se vodila od samog početka što i priliči ovakvoj disciplini. Predstavnik Vojvodine Nikolić Uroš nakon stečene prednosti na polovini deonice dolazi do zlata sa rezultatom 50.49, drugo mesto pripalo je plivaču Sente Sabu Sebastianu sa 50.54, dok je trećeplasirani bio Dubinin Vladimir Moscow club sa rezultatom 50.72

Pobednik B-finala: Dobrić Aleksa, 11. April 51.81

100 Slobodno – Žene

  • 2018 šampion: Nađa Basta (11. april), 58.71
  • Državni rekord: 54.73 – Miroslava Najdanovski (Proleter), 2009

Kod dama u istoj disciplini, predstavnica Slovenije Klančar Neža dolazi do zlatne medalje sa isplivanih 56.16, drugoplasirana je bila plivačica turske Ozbilen Selen sa 56.34, dok je do trećeg mesta stigla takođe predstavnica Slovenije Segel Janja sa rezultatom 56.49.

Predstavnica Srbije, Stanisavljević Nina iz Dubočice je u ovoj trci zauzela četvrtu poziciju sa 56.98 i sa tim rezultatom postavila nove državne rekorde za devojčice do 15 i 16 godina

Pobednica B-finala: Basta Nađa, 11. April 59.20

200 Delfin – Muškarci

  • 2018 šampion: Velimir Stjepanović (Partizan), 1:57.56
  • Državni rekord: 1:54.99 – Velimir Stjepanović (Partizan), 2012

Jedna od veoma zahtevnih disciplina ovog takmičarskog dana, 200 delfin kod muškaraca nam je donela neizvesnu borbu od početka pa sve do samog kraja kada je do trijumfa doplivao plivač Partizana Velimir Stjepanović sa sjajnim rezultatom 1:58.53, sa 60 stotinku zaostatka iza njega je stigao Dimitriadis Stefanos Pan.G.S. i njegovo vreme je 1:59.13, dok je trećeplasirani bio predstavnik Slovenije Kordež Gal sa 2:05.56

Pobednik B-finala: Slavin Aleksandr, 11. April 2:09.10

200 Delfin – Žene

  • 2018 šampion: Murtin Vanja (Vojvodina), 2:18.85
  • Državni rekord: 2:13.22 – Anja Crevar (Dinamo), 2017

Kod devojaka u ovoj disciplini, ispred dve predstavnice iz Srbije na prvom mestu našla se Globokar Sara iz Ljubljane sa otplivanih 2:19.45, drugo mesto zauzela je Murtin Vanja iz Vojvodine sa 2:21.06, dok se na trećoj poziciji našla Crevar Anja predstavnica Dinama sa 2:23.35.

Pobednica B-finala: Ćurlik Katarina, 22. April Banja Luka 2:26.72

100 Leđno – Muškarci

  • 2018 šampion: Nikola Aćin (Proleter), 57.51
  • Državni rekord: 53.69 – Arkadi Vjačanin (Proleter), 2015

U trci 100 leđno predstavnik  Turske Oezkul Berk dolazi do prvog mesta sa isplivanih 57.37, drugo mesto zauzeo je Zirk Kregor iz Energy Standard-a sa 58.04, dok je plivač iz Svetog Nikole Petković stigao do bronzane medalje sa rezultatom  58.34

Pobednik B-finala: Rađenović Aleksa, Polet 59.60

100 Leđno – Žene

  • 2018 šampion: Jelena Ječanski (Vojvodina), 1:04.92
  • Državni rekord: 1:01.67 – Marica Stražmešter (Srbija), 2009

Prvoplasirana u trci 100 leđnim stilom, predstavnica Vojvodine, Todorović Andrea je sa rezultatom 1:03.67 postavila nov državni rekord do 18 godina, drugoplasirana je bila Jamšek Janja Fužinar Ravne 1:04.02, dok se na trećem mestu našla Marković Jana sa 1:04.17 i novim državnim rekordima za devojčice do 15, 16 i 17 godina

Pobednica B-finala: Jelisijević Anja, Olimpija Ljubljana 1:06.36

200 Mešovito – Muškarci

  • 2018 šampion: Alkan Samet (Turska), 2:05.06
  • Državni rekord: 2:03.45 – Stefan Šorak (Vojvodina), 2017

Iako je tokom cele trke predstavnik 11. Aprila Adžić Boško imao prednost, bolje isplivana poslednja deonica presudila je da Babić S.Dušan iz Partizan stigne do zlatne medalje sa 2:06.73, već spomenuti Adžić Boško iz 11. Aprila doplivao je do srebrne medalje sa nešto više od pola sekunde zaostatka i rezultatom 2:07.08, dok je plivač iz Turske Alkan Semet bio bronzani sa 2:08.19.

Pobednik B-finala: Lazarević Nikola, Sveti Nikola 2:15.24

200 Mešovito – Žene

  • 2017 šampion: Nina Stansiavljević (Dubočica), 2:25.80
  • Državni rekord: 2:13.98 – Anja Crevar (Dinamo), 2018

Kod dama, ubedljivu pobedu u ovoj disciplini ostvarila je plivačica Turske, Gunes Viktoria Zeynep sa rezultatom 2:16.83, drugoplasirana je bila Todorović Andrea iz Vojvodine sa 2:23.69, dok je bronzana bila još jedna predstavnica Turske, Bilgi sa isplivanih 2:25.57

Pobednica B-finala: Zubelić Anja, Spartak Subotica 2:30.86

4×200 Slobodno – Muškarci

  • 2018 šampion: Vojvodina, 7:34.12
  • Državni rekord: 7:32.67 -Partizan, 2018

U predposlednjoj disciplini drugog takmičarskog dana, štafeti 4×200 slobodno za muškarce, trijumfovao je plivački klub Partizan sa rezultatom 7:35.18 u sastavu Đoković, Stjepanović, Krtinić, Babić. Drugoplasirani su bili plivači Vojvodine u sastavu Šorak, Lačanski  Urbanek, Nikolić sa isplivanih 7:55.85, dok se na trećoj poziciji sa isplivanih 7:59.95 našao 11. April u sastavu Dobrić, Slavin, Adžić N., Adžić B.

Štafeta Novog Sada sa rezultatom 8:12.20 u sastavu Banjac, Ćulum, Popadić, Zečević postavila je nov državni rekord za dečake 15-16 godina

4×200 Slobodno – Žene

  • 2018 šampion: Vojvodina, 8:52.97
  • Državni rekord: 8:44.94 -Vojvodina, 2016

Kod dama u istoj disciplini, takmičenje su sa novim državnim rekordom zatvorile devojke plivačkog kluba 11. April sa rezultatom  8:41.25 u sastavu Radulović, Ćulibrk Tara, Ćulibrk Tea, Basta. Do srebrne medalje stigle su plivačice Vojvodine u sastavu Opačić, Kedić, Murtin, Ječanski sa rezultatom, dok je trećeplasirana bila ekipa Arena 2015 sa 9:08.50 u sastavu Blažević, Davidović, Babić, Marić.

Fotografija: David Damnjanović, PSS

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *