• Rekord šampionata: Danska , SAD , 1:43.27, 2016
  1. SAD 1:42.38 – Svetski rekord
  2. Kina 1:44.31
  3. Holandija 1:44.57

Štafeta Amerike potvrdila je dominaciju iz jutarnjih kvalifikacija i došla do novog svetskog rekorda u još jednoj štafetnoj disciplini. Velika borba vodila se za ostale medalje ali na kraju je srebro pripalo Kini a bronza Holandiji dok je Japan ostao bez medalje kao 4.

3. Kolesnikov Kliment (RUS) 49.40

Izuzetno neizvesnu trku do samog kraja mogli smo da vidimo u ovoj disciplini. U gotovo foto-finišu zlato je otišlo Murphy-ju a srebro svetskom rekorderu, Kinezu Xu. Iako je trku krenuo tek kao 5. mladi Rus Kolesnikov na kraju je doplivao do bronze.

3. Hasegawa Suzuka (JPN) 2:04.04

U odsustvu svetske rekorderke Belmonte sa ovog šampionata mogli smo pomisliti da Hosszu ima lak zadatak u ovoj trci. Međutim, Amerikanka Dahlia bila je ozbiljna konkurencija Mađarici za zlato.
U jutarnjim kvalifikacijama ove discipline plivačica BiH Amina Kajtaz zauzela je 18. mesto sa vremenom 2:12.95.

3. Koseki Yasuhiro (JPN) 56.13

Svetski rekorder veoma ubedljivo je započeo trku, jedini je na prvih 50m bio brži od 26 sekundi, i tu prednost zadržao je do kraja postavivši novi rekord šampionata. Japanac Koseki došao je do bronze i novog rekorda Azije.

3. Carraro Martina (ITA) 29.59

Jamajčanka Atkinson nastavila je dominaciju ovom disciplinom u ovoj sezoni. Meilutyte Ruta se očekivano našla na pobedničkom postolju dok je iznenađenje napravila reprezentativka Italije Carraro doplivavši do bronze.

3. Graham Alexander (AUS) 1:42.28

Po malo neočekivano, iz staze 8, još jedno zlato za SAD doneo je Blake Pieroni. Amerikanac je u trku ušao hrabro, startovao kao prvi i tako nastavio do samog finiša trke.

U jutarnjim kvalifikacijama ove trke nastupio je i reprezentativac Srbije Velimir Stjepanović i sa vremenom 1:43.40 zauzeo 11.poziciju. Predstavnik Makedonije Stojanoski Andrej je sa 1:54.93 zauzeo 51.poziciju.

8. Seemanova Barbora (CZE) 52.71

• Klančar Neža plivala je u kvalifikacijama 54.55 što joj je donelo plasman na 22.mesto.

Atherton Minna (AUS) 56.74
Katinka Hosszu sporo je krenula u trku, bila je tek 6.na prvih 50 metara, i nije uspela da se domogne još jednog zlata.

3. Rusija 1:28.73

Caeleb Dressel je sa sjajnih 20.43 najavio još jednu rekordnu trku za Ameriku.
U jutarnjim kvalifikacijama nastupila je i štafeta BiH koja je u sastavu Bjelajac, Mešetović, Kajtaz i Medošević postavila novi nacionalni rekord sa vremenom 1:36.16 i zauzela 17.mesto što je ujedno i najbolji plasman za BiH na Svetskim prvenstvima.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...