Srbija 2. na CECJM 2018

• Central European Countries Junior Meet
  • 30.11. – 02.12. 2018.
  • Rezultati

Plivački tim Srbije koji je nastupio na ovogodišnjem takmičenju zemalja Centralne Evrope, zauzeo je 2. mesto u ukupnom plasmanu. Poslednjeg dana takmičenja, medaljama okitilo se troje plivača, a medalje su osvojili plivači koji su nastupili u štafeti 4×100 slobodno.

U prvoj trci, Tanja Popović osvojila je bronzu u disciplini 200 slobodno sa 2:08.32. U istoj disciplini Lačanski Boris zauzeo je takođe 3. mesto sa 1:54.82. Stanisavljević Nina uzela je srebro na 200 mešovito sa 2:26.34.

Ženska štafeta 4×100 slobodno u sastavu Marković, Svorcan, Popović, Stanisavljević, došla je do srebra sa otplivanim rezultatom 3:58.75. Muška štaveta završila je na 2. mestu sa rezultatom 3:34.66 u sastavu Pešić, Hajagoš, Kisić, Zečević.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...