0

Stevens do zmage na Svetovnem pokalu, Fainova spet rekordno

Od 7. do 9. oktobra je na drugi tekmi Svetovnega pokala v kratkih bazenih slovenske barve zastopalo 6 plavalk in plavalcev. Več kot odlično se je znova izkazala mlada Mariborčanka Fain Katja, ki je vnovič izboljšala absolutni državni rekord na 200 m prosto (1:54,25) in zasedla odlično 2. mesto. Na 400 m in 800 m prosto je bila peta.

Peter John Stevens je v disciplini 50 m prsno s časom 26,22 osvojil zlato medaljo in v napetem zaključku ugnal aktualnega olimpijskega podprvaka Nizozemca Arno Kaminga. Na 100 m prsno je zasedel 5. mesto, na 100 m mešano pa je bil osmi.

Dvakrat je v finalu nastopila tudi slovenska rekorderka v prsnem slogu Tjaša Vozel. Svoje prvo finale na tekmovanjih svetovnega pokala pa si je priplaval Sašo Boškan, ki je v disciplini 400 m prosto z novim osebnim rekordom 3:45,98 osvojil 7. mesto.

Katarina Kučuk

Katarina Kučuk je rođena 26. 1. 1996. godine u Beogradu. Završila je Devetu gimnaziju Mihailo Petrović Alas, a potom i Matematički fakultet. Prve plivačke korake je napravila u školi plivanja Boda Roda, da bi ozbiljnije nastavila sa treninzima u Plivačkom klubu Partizan, a zatim i 11. april gde je provela više od šest godina. Osvajač je medalja u uzrasnim kategorijama na prvenstvima Srbije, kao i na mnogim međunarodnim i domaćim mitinzima. Iako više ne trenira aktivno, još uvek je u svetu plivanja, ali ovaj put u ulozi nacionalnog plivačkog sudije.