0

Svetsko juniorsko prvenstvo 2017 (Dan 2.): Polufinale za Klančar Nežu

Juniorsko prvenstvo Sveta 2017:

Drugog takmičarskog jutra na bazenu Iupui Natatorium najveći uspeh među takmičarima iz regiona ostvarila Slovenka Neža Klančar koja je u disciplini 100m slobodno zauzela 9. mesto i sa vremenom 55.85 izborila plasman u polufinale.

Nastup u ovoj disciplini imale su i dve reprezentativke Bosne i Hercegovine. Lamija Medošević plivala je 57.39 i zauzela 27. poziciju dok je Karić Nejla sa 59.07 završila na 42. mestu.

U trci 200m mešovito slovenački plivači Mihalič David i Anze Fers Erzen zauzeli su 18. i 20. mesto sa rezutatima 2:05.49 i 2:06.01. Srpski reprezentativac Aleksa Bobar plivao je 2:07.00 što mu je donelo plasman na 27.mesto od ukupno 56 takmičara.

Sa novim ličnim rekordima, Emina Pašukan (BiH, 2:18.47 ) plasirala se na 23. mesto u disciplini 200m delfin a Primožić Marsel (Slovenija, 1;51.30) na 19. u disciplini 200 slobodno.

Nastup u sporijim grupama trke na 800m slobodno imale su dve Slovenke, Fain Katja i Račnik Sara. Katja je sa 8:45.02 zauzela 5. dok je Sara zauzela 11. mesto sa 8:57.61.

Mina Mastilović

Mina Mastilović, rođena u Beogradu 1991. godine. Član PK 11.april od 2004. godine kada je počela da se bavi plivanjem. Nekoliko godina trenirala je u Banja Luci kod trenera Gorana Grahovca a zatim i u PK 'Spartak-Prozivka' iz Subotice. Osvajačica više medalja na plivačkim prvenstvima Srbije, pobednica i rekorderka nekoliko maratona u Srbiji i Crnoj Gori. Do sada najveći plivački uspesi učešće na Fina Open-water Svetskom kupu (19km) Jarak-Šabac 2013. godine, FINA Svetskom kupu u Budimpešti 2018. kao i zlatne medalje na državnom prvenstvu Srbije u apsolutnoj konkurenciji. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu dok je diplomu za Operativnog trenera plivanja stekla na Visokoj strukovnoj školi u Subotici.