Raspored disciplina polufinalnih i finalnih trka 3. dana:

8. Muškarci 800m slobodno- najbrža grupa
  9. Mešovito 4x100m slobodno- finale

Izveštaj trka:

50m delfin, žene-polufinale:

Rekordom šampionata 25.77 Japanka Ikee Rikako plasirala se u finale kao prva i jedina devojka brža od 26 sekundi. U finalu će plivati i mlada Beloruskinja Skhurdai Anastasiya koja je, iako najmlađa 2003 godište, jedan od najvećih konkurenata za medalju.

50m slobodno, muškarci-polufinale:

Sa par stotinki slabijim rezultatom od svetskog juniorskog rekorda koji je postavio u kvalifikacija, Michael Andrew se u finale ove discipline plasirao kao prvi. Ponovo je bio jedini plivač sa frezultatom ispod 22 sekunde, tačnije 21.79. Reprezentativac Hrvatske Ercegović Marin plivao je 23.02 što mu je donelo konačan plasman na 12. mesto.

200m leđno, žene-finale:

Amerikanka Regan Smith popravila je svoj rekord šampionata i sa 2:07.45 došla do zlata u svojoj disciplini. Do svetskog juniorskog rekorda falilo joj je samo 2 stotinke. Srebrnu medalju osvojila je druga Amerikanka Sumner Alexandra dok je bronza pripala reprezentativki Japana Sakai Natsumi.

100m delfin, muškarci-finale:

Milak Kristof, perspektivni reprezentativac Mađarske, postavio je novi juniorski svetski rekord u ovoj disciplini plivajući 51.08. Veliku konkurenciju Milak je imao u ruskom plivaču Kuimov Egoru koji je sa 51.16 došao do srebra. Drugi Rus, Minakov Andrei takođe je plivao ispod 52 sekunde i tako došao do bronze.

100m prsno, žene-polufinale:

Slovenačka reprezentativka Čelik Tina, za malo je ostala bez finala u ovoj disciplini i trku završila na 9. mestu. Tina je plivala 1:09.72 dok je za finale bilo potrebno 1:09.52. U finale se kao prva plasirala Knelson Faith sa 1:07.51.

50m leđno, muškarci-polufinale:

Drugo finale danas, sa rezultatom ispod 25 sekundi, gotovo celu sekundu ispred konkurencije, obezbedio je Michael Andrew. Za finale je bilo potrebno plivati brže od 25.90.

100m slobodno, žene-finale:

Sa sjajnih 53.88 što je i novi rekord šampionata, Britanka Freya Anderson osvojila je zlato u ovoj disciplini. Ikee Rikako iz Japana plivala je 54.16 što joj je donelo srebrnu medalju dok je do bronze sa 54.44 doplivala Kanađanka Sanchey Kayla Noelle.

800 slobodno, muškarci-finale:

Pobednik najbrže grupe i osvajač zlatne medalje u ovoj disciplini je Abruzzo Andrew, reprezentativac SAD-a. Srebro je osvojio Mađar Lakatos David a bronzu još jedan Amerikanac Brinegar Michael. Hrvatski reprezentativac Marin Mogić koji je nastupio u najbržoj, finalnoj grupi na kraju je zauzeo 12. mesto sa vremenom 8:10.18.

Mina Mastilović

Mina Mastilović, rođena u Beogradu 1991. godine. Član PK 11.april od 2004. godine kada je počela da se bavi plivanjem. Nekoliko godina trenirala je u Banja Luci kod trenera Gorana Grahovca a zatim i u PK 'Spartak-Prozivka' iz Subotice. Osvajačica više medalja na plivačkim prvenstvima Srbije, pobednica i rekorderka nekoliko maratona u Srbiji i Crnoj Gori. Do sada najveći plivački uspesi učešće na Fina Open-water Svetskom kupu (19km) Jarak-Šabac 2013. godine, FINA Svetskom kupu u Budimpešti 2018. kao i zlatne medalje na državnom prvenstvu Srbije u apsolutnoj konkurenciji. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu dok je diplomu za Operativnog trenera plivanja stekla na Visokoj strukovnoj školi u Subotici.