4×50 Mešovito/muškarci – finale

• 2014 šampion: 1:30.51: Brazil
  • Svetski rekord: 1:30.51: Brazil, 2014
  • Rekord šampionata: 1:30.51: Brazil, 2014

Štafeta Rusije uspela je da u još jednoj štafeti natpliva najvećeg konkurenta, štafetu SAD-a. Shabasov, Prigoda, Popkov i morozov bili su pola sekunde brži od svojih protivnika, SAD-a koji su osvojili srebro. Do bronze u ovoj disciplini došla je štafeta Belgije.

200 Mešovito/žene – finale

• 2014 šampion: 2:01.86: Katinka Hosszu, HUN 2014
  • Svetski rekord: 2:01.86: Katinka Hosszu, HUN 2014
  • Rekord šampionata: 2:01.86: Katinka Hosszu, HUN 2014

Potpuno očekivano, Katinka Hosszu došla je do još jednog zlata. Ona je trijumfovala čak 3 sekunde ispred konkurentkinja. Borba za srebro bila je neizvesnija pa je tako Ela Eastin osvojila srebro samo pola sekunde ispred Cox Madisyn.

Radić Ana (Hrvatska) je u kvalifikaciama ove discipline zauzela 15. mesto sa 2:12.14.

8. D’ORSOGNA Tommas

Veliki lični rekord za Mislav Severa (Hrvatska) od 47.43 i novo polufinale na ovom svetkom prvenstvu. Sa ovim rezultatom zauzeo je 6. mesto da bi u finalu još popravio vreme i sa 47.40 zauzeo konačno 10. mesto.

Sa rezultatom 49.86, Šimić Anđelo oborio je rekord BiH za muškarce do 18. godina i zauzeo 66. mesto. Malčić Ilijan se sa 50.65 našao na 76. mestu.

Blaževski Marko (Makedonija) za rezultatom 50.17 zauzeo je 67. mesto i oborio apsolutni rekord Makedonije.

8. WASHER Emily

Govejšek Nastja (Slovenija) sa rezultatom 59.35 zauzela je 20. mesto.

Amina Kajtaz (BiH) sa rezultatom 1:00.36 zauzela 31. mesto.

50 Delfin/muškarci – finale

• 2014 šampion: Chad Le Clos (RSA), 21.95
  • Svetski rekord: Stefan Diebler (GER), 21.80, 2009
  • Rekord šampionata: Chad Le Clos (RSA), 21.95, 2014

Chad LeClos osvojio je još jedno zlato delfin stilom, sa jedinim rezultatom ispod 22 sekunde (21.98). Do srebrne medalje na ovom prvenstvu došao je Shields Tom dok je bronzu osvojio Australijanac Morgan David.

8. KENNEDY Madison

Bogdanovski Anastasija (Makedonija) obara ponovo nacionalni rekord. Sa rezultatom 26.08 zauzela je 48. mesto.

8. STEVENS Peter

Najveći adut Slovenije za medalju, Peter Stevens, opravdao je tu ulogu sa 3. rezultatom u kvalifikacijama od 26.33. Stevens je u polufinalu plivao 26.20 i kao 8. se plasirao u sutrašnje finale.

Tomić Kristijan (Hrvatska), našao se na 19. mestu sa rezultatom 26.81. Saša Gerbec (Hrvatska) otplivao je 27.58 i zauzeo 40. mesto.

Novi rekord BiH postavio je Adi Mešoetović sa 28.26, što mu je donelo 51. mesto.

Blaževski Marko obara još jedan rekord Makedonije. Sa 28.58 zauzeo je 57. mesto. Petrovski Damjan (Makedonija) se sa 29.57 našao na 70. mestu.

50 Leđno/žene – finale

• 2014 šampion: Etiene Medeiros (BRA), 24.67
  • Svetski rekord: Etiene Medeiros (BRA), 24.67, 2014
  • Rekord šampionata: Etiene Medeiros (BRA), 24.67, 2014

Brazilka Eteine Medeiros trijumfovala je u ovoj disciplni ispred Čelične Lejdi Katinke Hosszu i trećeplasirane DeLoof Alexandre. Medeiros i Hosszu plivale su ispod 26 sekundi.

400 Mešovito/muškarci – finale

• 2014 šampion: 3:56.33: Daiya Seto, JPN
  • Svetski rekord: 3:55.50: Ryan Lochte, USA: 2010
  • Rekord šampionata: 3:55.50: Ryan Lochte, USA: 2010

Japanski plivač Seto Daiya jedini je plivao ispod 4 minuta i potpuno zasluženo došao do zlatne medalje. Srebro je osojio Litchfield Max iz Velike Britanije dok je bronzu osvojio Verasto David iz Mađarske.

100 Prsno/žene – finale

• 2014 šampion: Alia Atkinson (JAM), 1:02.36
  • Svetski rekord: Ruta Meilutyte (LTU)/Alia Atkinson (JAM), 1:02.36
  • Rekord šampionata: Alia Atkinson (JAM), 1:02.36, 2014

Svetska rekorderka Alia Atkinson osvojila je zlato u ovoj disciplini. Rezultat 1:03.03 bio joj je dovoljan za trijumf ispred šampionke sa 50m prsno Lily King i još jedne Amerikanke Hannis Molly.

4×200 Slobodno/žene – finale

• 2014 šampion: 7:32.85: Holandija
  • Svetski rekord: 7:32.85: Holandija, 2014
  • Rekord šampionata: 7:32.85: Holandija, 2014

Domaće takmičarke su uz pomoć sjajnog plivanja mlade Penny Oleksiak u poslednjoj izmeni (1:52.44) i Ruck Taylor, trećeplasirane sa 200 slobodno (1:51.69) u drugoj izmeni, došle do trijumfa ispred štafeta SAD-a i Rusije sa čak 5 sekundi prednosti.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...