0

Tri medalje za Srbiju prvog dana Mediteranskih igara

Sjajan nastup Srbije, prvog dana MI započeo je Velimir Stjepanović, koji je pobedio u disciplini 200 slobodno i odbranio titulu koju je stekao 2013 sa rezultatom 1:47.13. godine. Anja Crevar osvojila je srebro u disciplini 400 mešovito i sa rezultatom 4:40.62, što je i novi apsolutni rekord Srbije. Štafeta Srbije 4×100 slobodno osvojila je zlatnu medalju sa rezultatom 3:15.76. Zlatni momci iz Srbije u sastavu Stjepanović, Nikolić, Barna i Lenđer imali su prolaze, 49.0, 48,7, 48.9, 49.1. Štafeta Italije stigla je prva do cilja, ali je diskvalifikovana, zbog ranijeg starta. Ivan Lenđer je u dusciplini 100 delfin zauzeo 8. mesto u finalu sa rezutatom 54.08

Bronzu Sloveniji donela je Tjaša Oder u disciplini 800 slobodno, gde je otplivala 8:28.91. Isti uspeh napravila je  Klančar Neža, koja je donela Sloevniji novu bronzu otplivavši 55.40 u disciplini 100 slobodno.

Jedina prestavnica BiH u finalu bila je Amina Kajtaz, koja je završila na 6. mestu u disciplini 100 delfin sa rezultatom 59.87, što je novi rekord BiH.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...