0

Uspešan debi Tare Ćulibrk na NCAC konferencijskom prvenstvu

Tara Ćulibrk ostvarila je dva finala na svom prvom konferncijskom prvenstvu, koje se pliva 12-15.2. Plivajući za Denison univerzitet u NCAC konfernciji 3 lige, Tara je na 500 slobodno zauzela 7. mesto sa 5:02.47. Dok je na 200 slobodno sa 1:51.20 zauzela 3. mesto.

Prvog dana ekipa Denison univerziteta osvojila je prvo mesto sa otplivanih 7:23.41. Tara je kao 2. izmena otplivala deonicu 200 jardi u vremenu 1:49.02.

Ženska ekipa Denisona je ubedljiva u ekipnom plasmanu sa 1335 naspram drugoplasiranog Kenyon-a koji ima 1185 bodova.

Rezultate takmičenja možete pratiti OVDE.

Katarina Kučuk

Katarina Kučuk je rođena 26. 1. 1996. godine u Beogradu. Završila je Devetu gimnaziju Mihailo Petrović Alas, a potom i Matematički fakultet. Prve plivačke korake je napravila u školi plivanja Boda Roda, da bi ozbiljnije nastavila sa treninzima u Plivačkom klubu Partizan, a zatim i 11. april gde je provela više od šest godina. Osvajač je medalja u uzrasnim kategorijama na prvenstvima Srbije, kao i na mnogim međunarodnim i domaćim mitinzima. Iako više ne trenira aktivno, još uvek je u svetu plivanja, ali ovaj put u ulozi nacionalnog plivačkog sudije.