0

Evropsko prvenstvo 5. dan finala-uživo

Uživo pratimo dešavanja sa Evropskog prvenstva u Londonu. Raspored 5. dana polufinalnih I finalnih trka je sledeći:

800 slobodno, muškarci – Finale

Još jednom duo Paltrinier, Detti je oduševio navijače Italije. Paltrinieri je bio brži sa novim rekordom šampionata(7:42.33). Detti na drugom mestu, sa vremenom koje je takođe bilo brže od starog rekorda šampionata(7:43.52). Treći ROMANCHUK Mykhaylo, sa 7:47.99.

200 slobodno, žene – Polufinale

U ovom polufinalu izdvojili su se favoriti za medalje. Najbrža je bila HEEMSKERK Femke(1:56.68). Samo 5 stotinki iza nje je aktuelna svetska rekorderka Pelegrini Federica sa 1:56.73. Sjajna Bugarka RANGELOVA Nina, kvalifikovala se u finale sa 1:58.68. Jednia Slovenka u finalu Pintar Tjaša bila je 16. sa vremenom 2:00.54.

100 delfin, muškarci – Polufinale

Apsolutni favorit u ovoj disciplini je Laszlo Cheh. Mađar je izbio na vrh tabele ova dva polufinala sa 51.64.Iza njega još jedan sjajni plivač CZERNIAK Konrad(51.90) sa rezultatom ispod 52 sekunde. U prvoj grupi plivao je Srpski reprezentativac sa 52.96. Najbolji Slovenački delfinaš Robert Žbogar završio je na 16. poziciji sa 53.18.

200 prsno, žene – Finale

Sjajna trka i sjajni rezultati u ovoj disciplini. Favoritkinja i svetska rekorderka PEDERSEN Rikke Moeller, nije dozvolila iznenađenje. Dankinja je slavila sa 2:21.69. Odlično vreme i srebrna medalja za Španjolku Vall Montero sa 2:22.56. Islanđanka LUTHERSDOTTIR Hrafnhildu opet do medalje sa rezultatom 2:22.96. Svetska juniorska rekorderka GUNES Viktoria Zeynep, završila je na 5. mestu sa 2:23.40.

100 slobodno, muškarci – Finale

Dotto Luka postao je prvak evrope. Italijan je sjajan ove sezone, i iako nije tempirao formu za ovo takmičenje otplivao je sjajnih 48.25. Iza njega najbrži iz discipline 200 slobodno, Holanđanin VERSCHUREN Sebastiaan sa 48.32. Bronza za Francuza Clemant Mignon-a sa 48.36. Velmiri Stjepanović je agresivno krenuo(23.23), ali na kraju je morao da se zadovolji sa 6. mestom (48.72)

50 leđno, žene – Polufinale

Biće to sjajna bitka za medalje u finalu. Najviše se izdvojila Dankinja Mie Nielsen sa rezultatom 27.73. Britanska sprinterka Franceska Hallsal samo 7. stotinki iza Nielsen sa 27.80. Na trećoj poziciji Davies Gerogia (27.91) sa još jednim rezultatom ispo 28. Rekorderka hrvatske završila je kao 12. sa 28.85.

200 leđno, muškarci – Polufinale

Jedan iz talasa mladih Litvanaca Rapsys Danas bio je njabrži u polufinalnim trkama sa 1:57.35. Favorit Radoslaw Kavecki završio je na 2. mestu sa 1:57.39. Dve stotinke iza Poljaka završio je talentovani Grk sa 1:57.41.Još jedan hrvatski predstavnik u polufinalima Lončar Boris završio je na 15. mestu sa 2:01.80.

100 delfin, žene – Finale

Švedjanka, Sarah Sjoestroem nastavlja da probija granice, sa rekordom šampionata 55.89 bila je daleko ispred svih. Čak ni Dankinja OTTESEN Jeanette, koja je plivala odlično vreme 56.83, nije mogla da je ugrozi. Još jedna medalja za Italiju BIANCHI Ilaria uzela je bronzu 57.52.

50 Prsno, muškarci – Polufinale

Britanci Murdoch i Peaty će opet pokušati da završe jedan iza drugog u finalu. To su uspeli u polufinalu, brži je bio Peaty sa neverovatnih 26.66. Sjajnu si bili i Slovenci Stevens Peter John, koji je opet plivao lični rekord (27.29). Bronzani sa prošlog evropskog prvenstva Damir Dugonjić bio je 4. sa 27.46. Nada Srbije Čaba Silađi uspeo je posle Berlina da bude finalista i u Londonu. On se kvalifikova kao 7. u finale sa 27.56.

4×100 slobodno, muškarci/žene – Finale

Rekord šampionata za Holandiju sa 3:23.64. Iza njih bili su Italijani 3:24.55. Bronza za Francusku 3:25.49.

Korisni linkovi:

Rezultati

Live stream

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...