0

Mastersi Srbije osvojili prve medalje na Svetskom šampionatu u Dohi

Masrers plivači i plivačice iz Srbije osvojili su danas, trećeg dana takmičenja, na SP u plivanju u Dohi 3 bronze, 1 srebro i 1 zlato.

Berkova Svetlana, 11 April, u disciplini 100 leđno osvojila je zlato sa vremenom 1.08.03 u kategoriji 35-39 godina.

Antonijević Vladimir, BPK je osvojio bronzanu medalju u disciplini 400 slobodno sa vremenom 4.20.50 u kategoriji 25-29.

Pavlović Sara, Barakuda u dsiciplini 100 ledjnjo doplivala je do bronzane medalje u kategoriji 25-29 godina, sa vremenom 1.11.96.

Na kraju treceg dana rame uz rame Berkova Svetlana doplivala je do srebrne medalje sa vremenom 34.32 dok je klubska rivalka Glebova Ekatarina takodje iz 11.aprila osvojila bronzanu medalju, i to obe u kategoriji 35-39.

Ovim su naši plivači za sada osvojili 6 medalja, jer je prethodnog dana takmičenja Glebova Katarina, doplivala do bronze u disciplini 100 prsno sa vremenom 1.19.72.

Dobar start naših drugog, a prvog takmičarskog dana za kraće discipline najavili su Antonijevć i Ševo sa dva 4.mesta. Ševo Igor, Mornar u disciplini 200 leđno osvojio je 4. mesto sa rezultatom 2.20.20 i time postavio svoj novi PB. Sjajno je plivao i Antonijević Vladimir u disciplini 100m slobodno koji je takođe osvojio 4 mesto i takođe postavio svoj PB u masters kategoriji sa vremenom 53.77, za medalju mu je nedostajalo 9 stotih.