0

Drugog dana prvenstva najvredniji rezultati ostvareni na 800m slobodno

Drugi dan zimskog prvenstva u Kikindi završen je sa još nekoliko novih nacionalnih rekorda, najvrednije rezultate ovaj put smo mogli videti u disciplini 800m slobodno i u muškoj i u ženskoj kategoriji. Za to su bili zaduženi Ratkov Nikola sa isplivanih 812 bodova i Ćulibrk Tea sa 732 boda.

Prva trka finalnog programa, već spomenutih 800m slobodno muški donela je zlato Ratkov Nikoli sa isplivanih 7:55.11, kod devojaka zlato je osvojila Ćulibrk Tea sa novim nacionalnim rekordom za devojčice do 15 godina koji sada iznosi 8:51.7.

U najkraćoj disciplini dana, 50m prsno zlatnu medalju osvojio je Dimitrović Luka sa vremenom 27.88, dok je kod dama prvo mesto zauzela Stanisavljević Nina sa isplivanih 31.94.

Naredna disciplina na programu bila je 100m slobodno za muškarce u kojoj je trijumfovao Čeprkalo Mihajlo sa vremenom 48.20, kod dama do prvog mesta doplivala je Opačić Milica isplivavši deonicu rezultatom 56.03. U istoj disciplini u mlađim kategorijama Cvetkov Justin je sa 56.79 oborio rekord do 12 godina, dok je Živanović Uroš vlasnik novog rekorda za dečake do 14 godina i on sada iznosi 52.85

Najduža disciplina delfin stilom, 200m delfin donela je zlatnu medalju Stjepanović Velimiru koji je ovu deonicu isplivao u vremenu 1:56.41, dok je kod devojaka prvo mesto osvojila Murtin Vanja sa isplivanih 2:16.38.

Sledeća disciplina bila je 100m leđno, u muškoj kategoriji prvo mesto je osvojio Šorak Stefan sa 53.10, kod devojaka to je bila Marković Jana sa 1:02.36. U istoj disciplini, Rađenović Aleksa je sa rezultatom 53.90 oborio rekord za dečake 17/18 godina, dok je kod devojaka Grujić Nevena sa rezultatom 1:08.42 postavila novi rekord za devojčice do 12 godina.

Poslednja individualna disciplina bila je 200m mešovito, u ovoj trci kod muškaraca zlatnu medalju je osvojio Adžić Boško sa rezultatom 2:00.00, dok je kod dama za to bila zadužena Bukvić Dorotea koja je isplivala 2:19.34. Kod mlađih kategorija, Reljin Vanja je sa rezultatom 2:10.29 postavio novi rekord za dečake do 14 godina.

Kao i prethodnog dana, poslednja disciplina na programu je štafetna trka u muškoj i ženskoj kategoriji. U muškoj kategoriji 4x50m mešovito trijumfovala je štafeta Vojvodine u sastavu Šorak, Dragićević, Čeprkalo, Nikolić sa rezultatom 1:39.64. Kod devojaka je to bila štafeta Novog Sada u sastavu Kekić, Medić, Murtin, Sojević 1:58.63

U mlađim kategorijama imali smo još tri oborena rekorda tokom današnjeg takmičarskog programa, prvo je to bilo u trci 4x50m mešovito za devojčice 13-14 godina, rekord su oborile predstavnice 11. Aprila u sastavu Kostić, Kaljević A., Kaljević M., Lalković sa 2:02.97. Zatim u istoj disciplini samo za devojčice 14-17 godina još jedan rekord za 11. April u sastavu Grujić, Bukvić D., Živić, Dimkić sa 1:58.78, i poslednji i ništa manje atraktivan za najmlađe predstavnice ovog kluba u trci 4x100m mešovito oboren je rekord za devojčice 11-12 godina u sastavu Vavić, Kriška, Martinović I., Popović S. sa 4:42.56

Za praćenje poslednjeg dana prvenstva, SwimOn Vam je obezbedio link za live stream prenos koji se nalazi u nastavku.

Fotografija: PSS/David Damjanović

Dimitrije Didić

Dimitrije Didić rođen je 1994.godine. Nekadašnji plivač a danas trener plivačkog kluba Sveti Nikola iz Niša. Član reprezentacije Srbije u plivanju na otvorenim vodama i osvajač medalja na Prvenstvima Srbije koji je diplomu operativnog trenera stekao na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja. Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Nišu stekao je zvanje diplomiranog pravnika.