Dva rekorda takmičenja za Stjepanovića u Malmeu

• Swedish Grand Prix 2019, Malme
  • 26-27.1.2019
  • Rezultati

Završen je Grand Prix u Malemu. Velimir Stjepanović osvojio je tri zlata i jedno srebro . Sa rezultatom 3:53.69 (835) ostvario je 2. najvredniji rezultat takmičenja iza Erik Persson-a, koji je na 200 prsno otplivao 2:11.57 (892).

U prvoj disciplini takmičenja, Stjepanović je zauzeo 2. mesto sa 50.78 iza Isak Eliasona, koji je slavio sa 50.76. Istog dana oborio je rekord takmičenja u disciplini 400 slobodno sa 3:53.69 sa nešto manje o sekund ispred Adam Paulsson-a.

Drugog dana takmičenja novu pobedu i rekord mitinga Stjepanović je odneo u disciplini 200 slobodno sa 1:49.07 ispred Nils Liess-a, koji je bio 2. sa 1:49.90. Novu pobedu ostvario je u uzbudljivoj trci sa Jesper Jonsson-om, gde je pobedio sa 54.35, samo stotinku ispred Jonsson-a.

Dušan Babić prvog dana takmičenja zauzeo je 18. mesto u disciplini 100 slobodno sa 53.76, dok je u finalu discipline 400 slobodno zauzeo 4. mesto sa 4:06.12.

Drugog dana takmičenja u disciplini 200 slobodno zauzeo je 6. mesto sa rezultatom 1:54.29, dok je na 50 slobodno završio na 5. mestu sa 24.01.

Đoković Uroš prvog dana takmičenja otplivao je 4. vreme na 100 slobondo u B-finalu sa rezultatom 53.53.

Drugog dana takmičenja u disciplini 200 slobodno otplivao je 2:01.96 i zauzeo 35. mesto, dok je na 100 delfin završio na 31. mestu sa 59.99.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...