0

Nove medalje za Srbiju poslednje finalne večeri na MI

Finala su trećeg takmičarskog dana na Mediteranskim igrama započela najbržom plivačkom disciplinom 50 metara slobodno. Za Srbiju je u ovom finalu plivao Barna Andrej i zauzeo 7. mesto sa vremenom 22.60 dok je predstavnik BiH Nikola Bjelajac sa 22.84 završio na 8.mestu.

Ni poslednjeg finalnog dela u Taragoni Čaba Silađi nije uspeo da se domogne zlata. Ovoga puta za samo 6 stotinki od njega je bio brži Italijan Skocoli pa je Silađi sa vremenom 27.31 na 50m prsno morao da se zadovolji srebrom. Jednu stotinku iza njega u cilj je ušao Slovenac Stevens Peter John koji je tako došao do bronzane medalje. Predstavnik Hrvatske u ovom finalu, Nikola Obrovac zauzeo je 6.mesto sa 27.76.

Slovenija je imala predstavnicu i u ženskom finalu ove discipline. Tina Čelik plivala je 31.95 sekundi što je dovelo na 7.poziciju.

Još jedno zlato na ovim Igrama osvojio je Velimir Stjepanović ovoga puta u trci 200 metara delfin gde je sa 1:56.93 ostvario ubedljivu pobedu. Klinar Anja, reprezentativka Slovenije zauzela je 4.mesto u ženskoj kategoriji plivajući 2:10.26.

U finalu trke na 400 metara slobodno nastupili su, Bau Martin koji je sa 3:54.82 zuzeo 7. mesto i Fain Katja kojoj je vreme 4:17.42 zauzela istu poziciju u ženskoj konkurenciji. Srpska plivačica Anja Crevar u finalu ove discipline zauzela je 5. mesto plivajući 4:12.88.

U poslednjoj disciplini ovogodišnjih Mediteranskih igara 4x100m mešovito štafeta Srbije osvojila je još jednu medalju i to srebrnu sa ukupnim vremenom 3:38.44.

Mina Mastilović

Mina Mastilović, rođena u Beogradu 1991. godine. Član PK 11.april od 2004. godine kada je počela da se bavi plivanjem. Nekoliko godina trenirala je u Banja Luci kod trenera Gorana Grahovca a zatim i u PK 'Spartak-Prozivka' iz Subotice. Osvajačica više medalja na plivačkim prvenstvima Srbije, pobednica i rekorderka nekoliko maratona u Srbiji i Crnoj Gori. Do sada najveći plivački uspesi učešće na Fina Open-water Svetskom kupu (19km) Jarak-Šabac 2013. godine, FINA Svetskom kupu u Budimpešti 2018. kao i zlatne medalje na državnom prvenstvu Srbije u apsolutnoj konkurenciji. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu dok je diplomu za Operativnog trenera plivanja stekla na Visokoj strukovnoj školi u Subotici.