Serbia OPEN 3. dan: Vatromet nacionalnih rekorda

• 4×100 Mešovito M/Ž

1500 Slobodno – Muškarci

• 2018 šampion: Vuk Čelić (Vojvodina), 15:18.74
  • Državni rekord: 15:11.52 – Vuk Čelić (Vojvodina), 2018

Lačanski Boris nije imao većih problema da dođe do zlata u trcu u kojoj drži nacionalni rekord za mlađe uzraste. Do pobede došao je sa rezultatom 15:41.97, ispred plivača Slovenije, Jana Tomana, koji je bio drugi sa 16:03.72. Turski reprezentativac Oktay Anil Can došao je do bronze sa otplivanih 16:06.06.

1500 Slobodno – Žene

• 2018 šampion: Đurić Jovana (Spartak), 17:24.37
  • Državni rekord: 16:37.61 – Anja Crevar (Dinamo), 2018

Plivačice Slovenije bile su dominantne u ovoj disciplini. Prvo mesto kao što je bilo očekivano, osvojila je Oder Tjaša (16:31.21 ), osvajačica bronze sa Evropskog prvenstva u Londonu 2016. godine.

50m Delfin- Muškarci

• 2018 šampion: Gures Umtican (Enka), 24.67
  • Državni rekord: 22.67 – Čavić Milorad (Partizan), 2009

Bronzani sa evropskog prvenstva u 25 metarskom bazenu, Sabo Sebastian nije dozvolio iznenađenje i sa 23.75, za gotovo sekund bio je ispred drugoplasiranog. Bronzu osvojio je Čeprkalo Mihajlo sa 24.56, dok je bronze došao Zirk Kregor za otplivanih 24.77.

Pobednik B-finala: Rađenović Aleksa, Polet Sombor – 25.32

50m Delfin- Žene

• 2018 šampion: Opačić Milica (Vojvodina), 28.44
  • Državni rekord: 27.92 – Đikanović Danijela (Vojvodina), 2007

Jedan od najstarijih apsolutnih rekorda Srbije je precrtan. Sjajna Nina Stanisavljević došla je do zlata i apsolutnog rekorda Srbije u disciplini 50 delfin sa 27.61. Drugo mesto sa samo 4 stotinke zaostatka, pripalo je gošći iz Turske Ozkan Aleyni (27.65), dok je treća bila Klančar Neža sa 27.68.

Pobednica B-finala: Martinčić Naja, Olimpija Ljubljana – 28.87

100m Prsno- Muškarci

• 2018 šampion: Silađi Čaba (Vojvodina), 1:01.23
  • Državni rekord: 59.74 – Silađi Čaba (Vojvodina), 2018

U sjajnoj trci, koja se vodila između rekordera Srbije, Čabe Silađija i plivača Turske Oegretir Berkay Oemera, pobednik se nije mogao znati do samog kraja, jer su do cilja bili gotovo izjednačeni. Na kraju trke je to upravo i bio slučaj jer su trku završili sa istim vremenom 1:00.92. Lakatoš Kristijan zauzeo je 3. mesto sa 1:03.07.

Pobednik B-finala: Kolović Marko, Polet Sombor 1:08.18

100m Prsno- Žene

• 2018 šampion: Nina Stanisavljević (Dubočica), 1:12.34
  • Državni rekord: 1:07.80 – Higl Nađa (Tamiš), 2009

Još jednu sjajnu trku, publika je imala prilike da vidi i u ženskoj kategoriji discipline 100 metara prsno. Nekadašnja juniorska prvakinja Evrope na 50 prsno, Tina Čelik uspela je da dođe do zlata sa 1:10.47. Samo 5 stotinki zaostatka imala je Stanisavljević Nina, koja je oborila rekord Srbije za devojke do 15,16,17 i 18 godina. Bronzu je osvojila svetska juniorska rekorderka na 200 prsno Gunes Viktoria Zeynep sa 1:10.94.

Pobednica B-finala: Ilter Ilgin, Turska – 1:16.33

200m Slobodno- Muškarci

• 2018 šampion: Stjepanović Velimir (Partizan), 1:47.33
  • Državni rekord: 1:45.78 – Stjepanović Velimir (Partizan), 2014

Plivač tima Energy standard, Zirk Kregor došao je do zlata sa 1:50.31, ispred plivača Moskve Dubinin Vladimira, koji je do srebra došao u vremenu 1:52.93. Treće mesto pripalo je plivaču Partizana, Babić Dušanu, koj je otplivao 1:53.50.

Pobednik B-finala: Kovačić Marko, 22. april – 1:53.20

200m Slobodno- Žene

• 2018 šampion: Murtin Vanja (Vojvodina), 2:07.39
  • Državni rekord: 1:58.87 – Katarina Simonović (Proleter), 2016

Novu uzbudljivu trku, koja se vodia između plivačica Slovenije, publika je imala prilike da vidi u disciplini 200 slobodno. Najbrža je bila Fain Katja, koja je do zlata došla u vremenu 2:00.85. Drugo vreme je ostvarila Šegel Janja sa 2:01.05, dok je bronza pripala Klančar Neži sa rezultatom
2:03.75 .

Pobednica B-finala: Popović Tanja, Plavi Talas – 2:05.57 Rekord Srbije za plivačice do 15 godina

50m Leđno- Muškarci

• 2018 šampion: Nikola Aćin (Proleter), 27.07
  • Državni rekord: 25.86 – Vjačanin Arkadi (Proleter), 2015

Petković Andrija bio je najbrži u disciplini 50 leđno, je gde je do zlata došao u vremenu 26.86. Drugo mesto osvojio je Matić Đurđe, koji je otplivao
27.08. Goer Rasim Ogulcan iz Turske zauzeo je treće mesto sa rezultatom
27.23.

Pobednik B-finala: Kisić Aleksa, 11. april – 27.27

50m Leđno- Žene

• 2018 šampion: Ječanski Jelena (Vojvodina), 30.66
  • Državni rekord: 28.81 – Stražmešter Marica (Srbija), 2009

Kargin Ilayda otplivala je jedini rezultat ispod 30 sekundi u finalnoj trci i sa
29.78, došla do zlata. Drugo mesto pripalo je Nini Stanisaljević sa 30.13, dok je bronzu osvojila Marković Jana, koja je u kvalifikacijama oborila rekord u ovoj disciplini za devojke do 15,16,17 godina sa rezultatom 29.93.

Mia Hadžić

Mia Hadžić, rođena u Beogradu 15.11.1993. godine. Završila Sportsku gimnaziju, a trenutno je apsolvent na Mašinskom fakultetu u Beogradu. Član je plivačkog kluba 11.april od 2001.godine do danas. Osvajač medalja na prvenstvima Srbije, kao i na međunarodnim takmičenjima i mnoštvu domaćih mitinga. Od 2012. godine, pored plivačke karijere, ulazi i u trenerske vode u svom matičnom klubu i u školici plivanja Vizura.