0

„Fina World Cup“: poslednja stanica Hong Kong

Takmičenje u Hong Kongu je 9. po redu stanica ovogodišnjeg „Svetskog kupa“. Plivači ulažu sve napore da prikupe još bodova dok ima i onih koji su osigurali svoje pozicije u ukupnom plasmanu.

Disciplina koja je uvek zanimljiva, 100 slobodno, prošla je ovoga puta bez Vladimira Morozova, koji vodi u ukupnom plasmanu kod muškaraca. Do zlata je došao Japanac Shioura Shinri (47.15), drugo mesto zauzeo je Hunter Danie (47.30) koji je u veoma gustoj borbi pobedio Timmers Pietera (47.32).

Morozov je ove večeri nastupio u disciplinama 50m prsno (26.55) gde je zauzeo drugo mesto i 100m mešovito (50.33) na kojoj ga je samo 3 stotinke delilo od svetskog i ličnog rekorda postavljenog u Berlinu pre dva meseca.

Chad Le Clos rešio je da takmičenje završi silovito pa je na 200 delfin za gotovo 3 sekunde pobedio Japanca Seta, pobednika iz Tokia. le Clos je takođe trijumfovao i na 50 delfin ispred Schoemana i Prouda.

Katinka Hosszu nastavila je neverovatan niz pobeda i ovoga puta trijumfovala u 5 od 6 finalnih trka koje je plivala. Katinka je osvojila zlatne medalje na 800 slobodno, 50 leđno, 200 slobodno, 200 leđno i 200 mešovito dok je na 100m delfin završila kao druga.

Jeanette Ottesen još jednom je izgubila u finalu trke 100m delfin (3. mesto), iako je na prvih 7 stanica „Svetskog kupa“ bila nedodirljiva u ovoj disciplini međutim, u trci 50 slobodno bila je bez konkurencije i osvojila zlato sa 23.95, pola sekunde ispred protivnica.

Jamajčanka Alia Atkinson ponovo je bila nadomak svetskog rekorda na 100m prsno. Ona je sa vremenom 1:02.68 ubedljivo trijumfovala ispred Efimove i Worell.

Kompletne rezultate prve finalne večeri u hong Kongu pogledajte OVDE.

Mina Mastilović

Mina Mastilović, rođena u Beogradu 1991. godine. Član PK 11.april od 2004. godine kada je počela da se bavi plivanjem. Nekoliko godina trenirala je u Banja Luci kod trenera Gorana Grahovca a zatim i u PK 'Spartak-Prozivka' iz Subotice. Osvajačica više medalja na plivačkim prvenstvima Srbije, pobednica i rekorderka nekoliko maratona u Srbiji i Crnoj Gori. Do sada najveći plivački uspesi učešće na Fina Open-water Svetskom kupu (19km) Jarak-Šabac 2013. godine, FINA Svetskom kupu u Budimpešti 2018. kao i zlatne medalje na državnom prvenstvu Srbije u apsolutnoj konkurenciji. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu dok je diplomu za Operativnog trenera plivanja stekla na Visokoj strukovnoj školi u Subotici.