0

Nikola Trajković do ličnih rekorda na “Ovorenom prvenstvu Danske“

Nikola Trajković učestvuje na “Ovorenom prvenstvu Danske“. Na ovom petodnevnom takmičenju, koje se održava od 1 do 5 aprila, Nikola je do sada na stupio u discipluinama 200 i 400 mešovito.

U finalu discipline 200 mešovito došao je do 4. mesta sa 2:06.32. U ovoj disciplini prvo mesto osvojio je Daniel Skaaning, koji je oborio rekord Danske sa 2:00.80. Na 400 mešovito, Trajković je osvojio srebro u finalu sa novim ličnim rekordom od 4:31.27. Ispred njega u ovoj disciplini bio je Jacob M. Jørgensen sa rezultatom 4:26.91. Danas se u disciplini 100 metara prsno kvalifikovao u finale sa rezultatom 1:05.37.

Na ovom takmičenju nastupa i Olimpijska prvakinja, Pernille Blume, koja je do sada otplivala lični rekord na 100 slobodno i došla do zlata sa 53.52. Tu je takođe i svetska rekorderka na 200 prsno, Rikke Møller Pedersen, koja se do sada okitila zlatom na 100 metara prsno sa 1:07.33.

Rezultate možete pratiti OVDE.

Live stream je dostupan OVDE.

Radovan Siljevski

Radovan Siljevski rođen je 17.07.1986. u Beogradu. Sa 14 godina krenuo je sa plivanjem u plivačkom klubu “Partizan”. Kada je krenuo da trenira, izgledi nisu bili najsjajniji da bi mogao da uradi nešto na plivačkoj sceni. Posle par godina, počinje da trenira sa prvim timom pod trenerom Matije Koprivicom, i osvaja zlatnu medalju na juniorskoj Balkanijadi. Već sledeće godine izborio je mesto u nacionalnom timu tada Srbije i Crne Gore, a 2007. kvalifikovao se za Olimpijske igre u Pekingu. Nakon Pekinga beleži finala Evropskog prvenstva, Mediteranskih igara i Univerzijade...