0

Sjajni rezultati plivača na Otvorenom prvenstvu Slovenije

U Kranju je od 26. do 29. maja održano Otvoreno prvenstvo Slovenije. Ukupno 276 plivača iz 46 klubova učestvovalo je na ovom takmičenju. Na bazenu u Kranju mogle su se videti zastave 10 zemalja, Madjarske, Belorusije, Izraela, Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Kazahstana, Austrije i naravno domaćina Slovenije.

Najvredniji rezultat na takmičenju od 918 FINA bodova ostvario je mladi plivač Triglava iz Kranja Stevens Peter John sa rezultatom 27.44 na 50m prsno. Stevens je pre nešto više od 7 dana na Evropskom prvenstvu osvojio srebrnu medalju u ovoj disciplini sa vremenom 27.04.

U ženskoj konkurenciji najviše bodova, 884, otplivala je Klinar Anja plivačica iz kluba Gorenjska banka na 400m slobodno (4:08.92).

Moramo istaći i veliki uspeh ženske štafete Slovenije 4x200m slobodno u kojoj su Anja Klinar, Tjaša Pintar, Špela Bohinc i Janja Šegel uspele da se plasiraju na Olimpijske Igre. Sa vremenom 8:00,40 devojke su ušle u 16 najboljih štafeta sveta i sigurno će putovati u Rio.

Takođe, put Rija ići će i Robert Žbogar koji je na 200m delfin ispunio A olimpijsku normu i postavio novi rekord Slovenije u vremenu 1:57.29.

Najuspešniji takmičar iz Srbije bila je Anja Crevar (Dinamo, Pančevo) sa osvojene dve zlatne medalje na 200 i 400m mešovito i jednom srebrnom na 400m slobodno. Sabo Sebastijan plivač novosadske Vojvodine osvojio je srebrnu medalju na 50m delfin sa vremenom 24.21 a njegov kolega iz kluba Uroš Nikolić srebro na 200m slobodno (1:52.03). Miroslava Najdanovski (Proleter, Zrenjanin) još jedna takmičarka iz Srbije koja se okitila medaljom bila je treća na 50m slobodno sa vremenom 26.25.

I plivači iz Hrvatske odneli su kući brojne medalje. Najuspešniji među njima po broju medalja bio je Sever Mislav (Primorje) sa dva zlata dok su po FINA bodovima najbolji bili Tomić Kristijan iz plivačkog kluba Dubrava sa 854 boda na 100m prsno (1:01.60) i Mario Todorović iz Zagrebačkog plivačkog kluba koji je otplivao 50m delfin za 23.86s što mu je donelo 830 bodova.

Jedini plivač iz Crne Gore na ovom takmičenju, Boško Radulović oborio je državni rekord u disciplini 100m slobodno koji sada iznosi 52,93 (zanimljivu priču o ovom rekordu možete pročitati OVDE).

Ilijan Malčić plivač “22. aprila” iz Banja Luke (BiH) osvojio je bronzanu medalju na 200m slobodno (1:53.54) i uz novi lični rekord zauzeo četvrto mesto na 400m slobodno (3:59.21) i 100m slobodno (51.88, time trial).

Kompletne rezulate sa ovog takmičenja možete pogledati OVDE

Izvor slike: delo.si

Mina Mastilović

Mina Mastilović, rođena u Beogradu 1991. godine. Član PK 11.april od 2004. godine kada je počela da se bavi plivanjem. Nekoliko godina trenirala je u Banja Luci kod trenera Gorana Grahovca a zatim i u PK 'Spartak-Prozivka' iz Subotice. Osvajačica više medalja na plivačkim prvenstvima Srbije, pobednica i rekorderka nekoliko maratona u Srbiji i Crnoj Gori. Do sada najveći plivački uspesi učešće na Fina Open-water Svetskom kupu (19km) Jarak-Šabac 2013. godine, FINA Svetskom kupu u Budimpešti 2018. kao i zlatne medalje na državnom prvenstvu Srbije u apsolutnoj konkurenciji. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu dok je diplomu za Operativnog trenera plivanja stekla na Visokoj strukovnoj školi u Subotici.